Augustów – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

parafia

Msze Święte:

7:00 okres letni
9:00
11:00
17:00
Dni powszednie: 18:00

Adres:

pl. Ks. Bolesława Szkiłądzia 1, 16-300 Augustów

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny: Dnia 1 lipca 1995 r. dekretem Bpa Wojciecha Ziemby został powołany do istnienia Samodzielny Ośrodek Duszpasterski pw. Miłosierdzia Bożego w Augustowie. Ośrodek zyskał statut parafii dnia 3 czerwca 2000 r. Terytorialnie parafia powstała z części par. Najświętszego Serca Pana Jezusa i par. MB Częstochowskiej w Augustowie.
Wyposażenie: Kościół w stylu współczesnym, pobudowany z pustaka i cegły, pokryty blachodachówką. Wieża świątyni pokryta jest blachą miedzianą. Ołtarz i lektorium wykonane z granitu. Chrzcielnica wykonana z marmuru z nakryciem z mosiądzu. W prezbiterium znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego a przy bocznym ołtarzu znajdują się obrazy św. Faustyny i MB Ostrobramskiej.
Telefon: 87-643-49-79

Mapa