Augustów – Parafia pw. Świętej Rodziny

parafia

Msze Święte:

W niedziele i święta:
8:00
10:00
12:00
18:00

w dni powszednie: 18.00

Adres:

ul. Storczykowa 45, 16-300 Augustów

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny: 2 października 1994r.(w liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów) w Augustowie na osiedlu Wypusty, został postawiony krzyż i rozpoczęto budowę tymczasowej drewnianej kaplicy. Dnia 24. XII 1994r. podczas Bożonarodzeniowej pasterki Ks. Bp Wojciech Ziemba, poświęcił kaplicę i erygował z części parafii Najśw. Serca Jezusowego w Augustowie, nową parafię Świętej Rodziny oraz ustanowił jej pierwszym proboszczem Ks. Stanisława Wrońskiego. Po doprowadzeniu wszystkich przyłączy, zrobieniu ulic, parkingu i chodników, w 2006 r. została rozpoczęta budowa żelbetonowego nowego kościoła. Kościół został oddany do użytku, a tymczasową kaplicę przekazano do nowopowstałej parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku. Dnia 9 czerwca 2012 roku kościół parafialny pw. Świętej Rodziny został pobłogosławiony przez bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego.
Grupy parafialne: liczne koła różańcowe żeńskie, męskie i dzieci; Ruch Światło – Życie; Wieczernik modlitwy Świętej Rodziny; ministranci; chór parafialny; schola młodzieżowa; grupa Nieustannej Nowenny do Ducha Świętego; grupa pielgrzymkowa; Ruch Apostolski „Rodzina Rodzin”; parafialne koło Caritas.
Odpust: Świętej Rodziny- pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu
Księgi parafialne: od roku: 1994, kronika parafialna również od roku: 1994
Telefon: (087) 643 44 44

Mapa