Białobrzegi – Parafia pw. św. Siostry Faustyny

parafia

Msze Święte:

w niedziele i święta:
7:45
11:30
w dni powszednie: 17:00

Adres:

Kolnica 90, 16-300 Augustów

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny: Samodzielny Ośrodek Duszpasterski erygował 01.07.1995r. Biskup Ełcki Wojciech Ziemba. Obszar Ośrodka został wydzielony z par. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Do momentu powstania świątyni nabożeństwa odprawiane były w pobliskiej Szkole Podstawowej. W 1997r. rozpoczęto budowę świątyni. Pracami kierował aż do ich całkowitego zakończenia wraz z wyposażeniem wnętrza ks. Jacek Brzóska. Miało to miejsce w 1999r. Autorem projektu był Edmund Małachowski. W tym samym roku biskup Edward Samsel konsekrował świątynię. Ośrodek obsługuje każdorazowy proboszcz sąsiedniej parafii Kolnica.

Wyposażenie kościoła: murowany na palnie prostokąta z wieżą pokrytą blachą. W prezbiterium znajduje się kamienny ołtarz oraz atrapa nastawy ołtarza namalowana na ścianie przez p. Marka Karpa. W centrum znajduje się dużych rozmiarów obraz Miłosiernego Jezusa autorstwa tegoż samego artysty. Po bokach obrazu podobizny św. Wojciecha i Brunona patronów diecezji, poniżej zaś herby – Papieski i biskupa Edwarda Samsela konsekratora świątyni. Pod obrazem Miłosiernego Jezusa umiejscowione jest tabernakulum z motywami eucharystycznymi „Chleb Życia”. Po lewej i prawej stronie ołtarze boczne patronki kościoła i parafii św. Faustyny oraz Matki Bożej Częstochowskiej. W świątyni są 32 głosowe organy elektroniczne, sosnowe ławki, granitowa chrzcielnica. Na wieży jest umocowany duży dzwon z ludwisarni z Węgrowa. Wnętrze świątyni oświetla 12 prostokątnych okien zakończonych z góry półkolem z motywem krzyża w środku.

Odpust: 5 października – św. Faustyny Kowalskiej (ipsa die)
Księgi parafialne: od 1995 r., również od tego samego roku prowadzona jest kronika parafialna
Telefon: kom. 508 792 409

Mapa