Bibice, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

parafia

  Bibice, Rynek 3    32‑087 Zielonki

  www.parafiabibice.pl
  parafia@parafiabibice.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Prądnik

Msze święte

ks. dr Jan Przybocki

GODNOŚĆ KOŚCIELNA: Kanonik R.M.

ROK ŚWIĘCEŃ: 1992

FUNKCJA W PARAFII I W DEKANACIE: Proboszcz

INNE FUNKCJE: Kapelan Stowarzyszenia MALTA Służba Medyczna

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/bibice-parafia-mb-nieustajacej-pomocy/

Lokalizacja Bibice, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Mapa

 

Historia Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach ma bogatą historię, sięgającą wielu lat wstecz. Została założona jako parafia rzymskokatolicka, aby służyć wiernym z tego regionu. Kościół ten jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego dla mieszkańców Bibic i okolicznych miejscowości. Pierwsze wzmianki o parafii pochodzą z XX wieku, kiedy to lokalna społeczność podjęła decyzję o budowie nowego kościoła.

W ciągu lat kościół przeszedł liczne modernizacje i rozbudowy, które miały na celu dostosowanie go do potrzeb rosnącej liczby parafian. W każdą niedzielę oraz święta odbywają się tutaj msze święte, które przyciągają licznych wiernych pragnących uczestniczyć we wspólnej modlitwie i sakramentach. Msza św jest celebrowana przez proboszcza oraz kapelanów, którzy dbają o duchowe potrzeby swojej wspólnoty.

Bibice są znane nie tylko ze swojego pięknego kościoła, ale także z aktywności społecznej i kulturalnej organizowanej przez parafię. Regularnie odbywają się tu spotkania młodzieży oraz rodziców przygotowujących swoje dzieci do sakramentu bierzmowania czy pierwszej komunii świętej.

Duchowe Życie Parafii – Msze Święte i Uroczystości

Duchowe życie naszej parafii koncentruje się wokół regularnych mszy świętych oraz uroczystości religijnych takich jak uroczystość Najświętszego Ciała czy miłosierdzia bożego. Każda msza św stanowi ważny moment spotkania wiernych z Bogiem poprzez modlitwę i eucharystię.

W ciągu tygodnia msze odprawiane są codziennie: od poniedziałku do piątku wieczorem o godzinie 18:00 oraz rano w soboty o 8:00. Niedziele są szczególnym dniem dla całej wspólnoty – wtedy też odprawiane są trzy główne msze święte: poranna mszę rozpoczyna się o godzinie 7:30, następna jest celebrowana punktualnie o godzinie 10:00 a ostatnia wieczorna liturgia zaczyna się o godzinie 18:00.

Każdego roku nasza parafia organizuje różnorodne wydarzenia liturgiczne związane zarówno ze stałym kalendarzem liturgicznym jak również okazjonalnymi uroczystościami takimi jak zakończenie roku szkolnego czy obchody Dnia Wszystkich Świętych upamiętniające naszych bliskich zmarłych.

Zaangażowanie Społeczne – Bóg Zapłać Za Waszą Aktywność

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy to miejsce nie tylko modlitwy ale również aktywizacji lokalnej społeczności która chętnie angażuje swoje siły na rzecz dobra wspólnoty „Bóg zapłać” wszystkim którzy swoją pracą przyczyniają się do jej rozwoju!

Regularne spotkania grup duszpasterskich formacyjnych katechetycznych pozwalających pogłębiać wiedzę religijną umacniają więzi między członkami tej wyjątkowej społeczności W każdy wtorek środę czwartek piątku sobotę można spotkać tu ludzi oddanych służbie innym bezinteresownemu wsparciu potrzebujących

Kościele odbywa wiele inicjatyw charytatywnych zbiórek funduszy akcji pomocowych których celem niesienie pomocy najbardziej potrzebującym Szczególnie ważne staje okres Adwent Wielkiego Postu gdzie wszyscy zachętani większej refleksji nad swoim życiem duchowym dzieleniem tym co mają najlepsze bliźnimi

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *