Bysina, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

parafia

  Bysina 229    32‑400 Myślenice

  www.parafia-bysina.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Myślenice

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 18:00 (pon., śr., pt.), 7:00 (wt., czw., sob.)
Niedziele święta: 8:00, 10:30
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00 (wt., czw.), 17:00 (pon., śr., pt.)
Niedziele święta: 8:00, 10:30, 16:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/bysina-parafia-najswietszego-serca-pana-jezusa/

Lokalizacja Bysina, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Mapa

 

Bysina – Serce Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

Bysina to malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim, która może poszczycić się bogatą historią i głębokimi tradycjami religijnymi. W centrum tej niewielkiej społeczności znajduje się Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, która od lat jest duchowym sercem Bysiny. Kościół parafialny stanowi nie tylko miejsce modlitwy, ale również centrum życia społecznego i kulturalnego mieszkańców.

Parafia rzymskokatolicka w Bysinie została założona na początku XX wieku i od tamtej pory pełni kluczową rolę w życiu lokalnej społeczności. Kościół został zbudowany dzięki staraniom wiernych oraz wsparciu finansowemu licznych darczyńców. Jego architektura łączy elementy stylu neogotyckiego z nowoczesnymi rozwiązaniami, co nadaje mu wyjątkowy charakter.

W każdą niedzielę oraz święta kościelne odbywają się tutaj msze św., które gromadzą liczne grono parafian. Msze święte są celebrowane przez proboszcza parafii wraz z pomocą diakonów i ministrantów. Każda msza św to okazja do wspólnej modlitwy oraz refleksji nad słowem Bożym.

Najważniejsze wydarzenia liturgiczne – Uroczystości w naszej parafii

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje wiele uroczystości liturgicznych, które przyciągają wiernych nie tylko z Bysiny, ale także okolicznych miejscowości. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), podczas której ulicami Bysiny przechodzi procesja eucharystyczna.

Innym istotnym momentem dla parafian jest sakrament bierzmowania udzielany młodzieży przez biskupa diecezjalnego. To ważne wydarzenie duchowe przygotowywane jest przez cały rok katechetyczny pod czujnym okiem księdza proboszcza oraz katechetów pracujących na terenie naszej parafii rzymskokatolickiej.

Warto również wspomnieć o corocznych rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez zaproszonych kaznodziejów oraz misjonarzy miłosierdzia Bożego, które pomagają wiernym przygotować się do Świąt Wielkanocnych poprzez głębszą refleksję nad własną duchowością.

Życie codzienne – Godziny mszy św., plebania i działalność duszpasterska

Codzienność w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa obfitująca jest we wszelkiego rodzaju aktywności duszpasterskie skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych członków wspólnoty kościelnej. Msze św odprawiane są regularnie według ustalonego harmonogramu:

– Poniedziałek: 7:00
– Wtorek: 18:00
– Środa: 7:00
– Czwartek: 18:00
– Piątek: 7:00
– Sobota (Msza wieczorna): 18:00
– Niedziela (Msze poranne): 8;30;11;15

Plebania znajdująca się tuż obok kościoła stanowi siedzibę księdza proboszcza oraz miejsce spotkań grup duszpasterstwa młodzieży czy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świetej lub Sakramentu Bierzmowania .

Dzięki zaangażowaniu kapłanów ,katechetow ,oraz licznej grupie wolontariuszy życie religijne tętni tu każdego dnia .Nie brakuje tez inicjatywy charytatywnych takich jak zbiórki żywnosci dla potrzebujących czy pomoc seniorom mieszkającym samotnie .

Bóg zapłać wszystkim którzy angażują sie czynnie we wszystkie przedsięzięcia realizowane na terenie naszej pięknej bysińskiej wspólnoty!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *