Cimochy – Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata

parafia

Msze Święte:

w niedziele i święta: 9:00; 11:00
w dni powszednie: 17:00

Adres:

Suwalska 10 19-404 Cimochy

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny: Cimochy były zamieszkałe dawniej przez protestantów. Parafia ewangelicka datuje się od roku 1906. Nabożeństwa ewangelickie były odprawiane w budynku szkolnym do drugiej wojny światowej. Ludność katolicka, która się tu osiedliła, urządziła kaplicę w przedwojennej sali widowiskowo-kinowej. Parafię kanonicznie erygował 15 stycznia 1977 roku Ks. Biskup Józef Drzazga, Biskup Warmiński. Budowę obecnego kościoła zakończono w 1987 roku, a poświęcił go Ks. Biskup Edmund Piszcz, Biskup Warmiński.
Wyposażenie kościoła: kościół murowany z kamienia, kryty blachą ocynkowana. We wnętrzu kościoła w prezbiterium znajduje się mozaika Jezusa Miłosiernego, ołtarz drewniany.
Odpust: Miłosierdzia Bożego – pierwsza niedziela po Wielkanocy
Księgi parafialne: od 1964r.; kronika parafialna od 1969r.
Telefon: 519 768 137

Mapa