Ełk – Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów

parafia

Msze Święte:

l – porządek letni, r – w ciągu roku
r 7:30, l – 7:00
9:00
r 10:30, l 11:00
r 12:00
r 18:00, l 20:00

Adres:

Grodzieńska 6, 19-300 Ełk

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny: Parafia p.w. NMP Królowej Apostołów w Ełku została wydzielona z terenu parafii p.w. Najświętszego. Serca Pana Jezusa w Ełku. Kanonicznie erygowana 1 lipca 1991 roku przez Ks. Bpa Edmunda Piszcza, Biskupa Warmińskiego. Na początku liturgia była sprawowana przy ołtarzu polowym, ustawionym pod krzyżem, który został poświęcony w niedzielę 7 lipca 1991 roku. Budowę kaplicy rozpoczęto 1 października 1991r, którą w dniu 26 grudnia, w uroczystość św. Szczepana  poświęcił  bp Józef Wysocki. W 2000 r. dobudowano skrzydło domu parafialnego, a następnie wieżę o wysokości 24m oraz przedsionek. 13 grudnia 1998 r. ks. bp Wojciech Zięba rozpoczął Wieczystą Adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W kościele znajdują się relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz św. Stanisława Papczyńskiego.Wyposażenie kościoła: W prezbiterium ustawiono 5-metrowy, drewniany krzyż z figurą Chrystusa wykonaną w drewnie. Po prawej stronie krzyża znajduje się obraz Królowej Apostołów, a po lewej tabernakulum. boczne ołtarze zostały poświęcone: pierwszy Bożemu Miłosierdziu (tabernakulum wieczystej adoracji), drugi św. Maksymilianowi Marii Kolbe.Odpust: NMP Królowej Apostołów (sobota przed Zesłaniem Ducha Świętego);św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 1 październikaKsięgi parafialne: od 1991 rokuTelefon: 87 621 09 50

Mapa