Ełk – Parafia pw. św. Jana Pawła II

parafia

Msze Święte:

8.00
11.00
17.00
Dni powszednie: 17.00

Adres:

ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 7, 19-300 Ełk

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny:  Parafia pw.  św. Jana Pawła II utworzona została jako wotum wdzięczności za papieską wizytę, która odbyła się w Ełku 8 czerwca 1999 roku. Zlokalizowana jest na os. Jeziorna (na Barankach) w Ełku i należy do Diecezji Ełckiej.W 2002 r. Diecezja Ełcka nabyła od Miasta plac na osiedlu Baranki w miejscu gdzie lądował Jan Paweł II  z myślą o powołaniu w przyszłości nowej parafii. Miejsce zostało upamiętnione Krzyżem Papieskim, który stoi do dnia dzisiejszego. Biskup Jerzy Mazur 20 stycznia 2005 r.  powołał formalnie  parafię pw. św. Faustyny Kowalskiej i określa granice parafii.  Administratorami parafii byli kolejno salezjańscy proboszczowie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego 8 czerwca 2012 r.  w 13 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Ełku Biskup Ełcki zmienia wezwanie parafii na bł. Jana Pawła II i 16 czerwca we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi posłał ks. dr Tadeusza Białousa na proboszcza z misją tworzenia duchowej i materialnej wspólnoty parafialnej.Po otrzymaniu pozwolenie na budowę z parafii pw. św. Rodziny w Augustowie przewieziono podarowaną kaplicę i postawiono na nowym miejscu przeznaczenia w Ełku. 21 października 2012 roku w wigilię wspomnienie bł. Jana Pawła II,  odbyło się  uroczyste jej poświęcenie. Parafia od 12 maja 2013 roku szczyci się posiadaniem relikwii krwi Jana Pawła II.Odpust : wspomnienie św. Jana Pawła II – 22 październikatel. 607 946 827

Mapa