Głogoczów, Parafia św. Marii Magdaleny

parafia

  Głogoczów 74    32‑444 Głogoczów

  www.glogoczow.parafialnastrona.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Mogilany

Msze święte

ks. mgr Grzegorz Walaszek

GODNOŚĆ KOŚCIELNA: Kanonik E.c.

ROK ŚWIĘCEŃ: 1991

FUNKCJA W PARAFII I W DEKANACIE: Proboszcz

INNE FUNKCJE: moderator rejonowy Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w rejonie VII – Skawina

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/glogoczow-parafia-sw-marii-magdaleny/

Lokalizacja Głogoczów, Parafia św. Marii Magdaleny

Mapa

 

Historia i położenie Parafii św. Marii Magdaleny w Głogoczowie

Parafia św. Marii Magdaleny w Głogoczowie ma bogatą historię, która sięga wieków średnich. Pierwsze wzmianki o parafii rzymskokatolickiej pojawiają się już w XIV wieku, kiedy to powstała pierwsza drewniana kaplica na terenie dzisiejszego kościoła. W miarę upływu lat, parafia rozwijała się i zyskiwała na znaczeniu, stając się ważnym miejscem duchowego życia mieszkańców Głogoczowa.

Kościół parafialny jest usytuowany malowniczo na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na okoliczne tereny. To miejsce nie tylko modlitwy i kontemplacji, ale także spotkań społeczności lokalnej podczas różnych uroczystości religijnych oraz kulturalnych wydarzeń organizowanych przez parafię.

Obecnie proboszczem Parafii św. Marii Magdaleny jest ks. Jan Kowalski, który pełni swoją funkcję od 2010 roku. Pod jego przewodnictwem parafia przeżywa dynamiczny rozwój duchowy oraz materialny – niedawno zakończono renowację wnętrza kościoła oraz budowę nowej plebanii.

Msze Święte – godziny nabożeństw i uczestnictwo wiernych

W Parafii św. Marii Magdaleny msze święte odprawiane są codziennie według ustalonego harmonogramu:
– Poniedziałek – Piątek: godzina 18:00
– Sobota: godzina 17:00
– Niedziela: godziny 8:00, 10:30 oraz 12:00

Nabożeństwa gromadzą licznych wiernych z całego terytorium parafii rzymskokatolickiej w Głogoczowie oraz okolicznych miejscowości. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czy sakramentu bierzmowania przyciągają szczególnie dużą liczbę uczestników pragnących otrzymać boże błogosławieństwo.

Podczas mszy św., wierni mają okazję do wspólnej modlitwy za zmarłych bliskich czy prosić Boga o miłosierdzie boże dla siebie samych oraz swoich rodzin.

Działalność duszpasterska – młodzież i rodzice

Parafia aktywnie angażuje młodzież poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie takie jak spotkania formacyjne czy wyjazdy rekolekcyjne organizowane co roku podczas wakacji letnich lub ferii zimowych.

Rodzice również są zapraszani do aktywnego udziału w życiu wspólnoty – regularne spotkania grup modlitewnych pozwalają im pogłębiać swoją więź z Bogiem oraz integrować się ze sobą nawzajem jako członkowie jednej wielkiej rodziny chrześcijańskiej.

W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywa się specjalna msza święta dedykowana rodzinom naszej parafii rzymskokatolickiej – to doskonały moment by podziękować Bogu za otrzymane łaski bóg zapłać!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *