Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, Grajewo

parafia

Podstawowe informacje o parafii

Parafia Trójcy Przenajświętszej została założona w 1479 roku przez Biskupa Kazimierza z fundacji Jana Deryatowicza. Początkowo powstała na terenie parafii Wąsosz. W latach 1987-1989 utworzono samodzielny ośrodek duszpasterski oraz dwie kolejne parafie: MB Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II. Kościół murowany pw. Trójcy Przenajświętszej, który stoi obecnie, został wzniesiony w latach 1879-1882, a konsekrował go Biskup Antoni Baranowski w 1898 roku.

Adres:
19-200 GRAJEWO, ul. Kopernika 2, m., gm. Grajewo, pow. grajewski, woj. podlaskie

E-mail:
grajewo.trojca@diecezja.lomza.pl

Data powołania
1479 r.

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Diecezja łomżyńska

Dekanat
Dekanat Grajewo

Kościół
pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie

Proboszcz
ks. kan. Dariusz Łapiński

Wspomnienie liturgiczne
Trójcy Świętej, św. Anny i Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze święte

Msze św. w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00
w dzień powszedni: 6.30, 7.00, 8.00, 18.00

Proboszcz

Ks. Dariusz ŁAPIŃSKI

Wikariusze

Ks. Sylwester GODLEWSKI

Ks. Grzegorz KARWOWSKI

Ks. Jarosław TRUSZKOWSKI

Obszar administracyjny parafii

Grajewo – ulice: Akacjowa, Baczyńskiego, Osiedle Broniewskiego, Brzozowa, Buczka, Osiedle Centrum, Cudro, M. Dąbrowskiej, Dolna, Dworna, Ełcka, Grunwaldzka, Górna, Jodłowa, Kilińskiego, Kochanowskiego, Kolektorowa, Kopernika, Krótka, Krzywa,Koszarowa, Lipowa, 11 Listopada, Mickiewicza, Osiedle Młodych, Pl. Niepodległości, Norwida, T. Nowickiego, Osiedle 1000 – lecia, Orzeszkowej, Parkowa, Piaskowa, Ks. A. Pęzy, J. Piłsudskiego, Pocztowa, Polna, Osiedle Przekopka, Reymonta, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Skośna, Słowackiego, Sosnowa, Spółdzielcza, 23 Stycznia, Strażacka, Świerkowa, Targowa, Traugutta, Wesoła, Wiejska, Wierzbowa, Wiktorowo, Wilczewo, Wojska Polskiego, Wspólna, Wyspiańskiego, Wyzwolenia, Zielona, Żeromskiego; Bogusze (4), Mierucie (4), Toczyłowo Kolonie (3)

Lokalizacja na mapie parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie

Rekomendowane artykuły