Jabłonka-Bory, Parafia św. Brata Alberta

parafia

  Jabłonka-Bory, ul. św. Brata Alberta 2    34-480 Jabłonka

  www.jablonka-bory.pl
  patter69@post.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Jabłonka

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 18:00 (pon., śr., pt.), 7:00 (wt., czw., sob.)
Niedziele święta: 8:00, 10:00, 14:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 8:00, 10:00, 14:00, 17:00 (pon., śr., pt.), 7:00(wt., czw., sob.)
Niedziele święta: 8:00, 10:00, 14:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/jablonka-bory-rektorat-sw-brata-alberta/

Lokalizacja Jabłonka-Bory, Parafia św. Brata Alberta

Mapa

 

Jabłonka-Bory – Parafia św. Brata Alberta

Historia i położenie parafii Jabłonka-Bory

Parafia św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach to miejsce o bogatej historii i głębokiej tradycji religijnej. Położona na malowniczym terytorium parafii, przyciąga wiernych z całej okolicy swoją wyjątkową atmosferą oraz pięknem architektury kościoła. Kościół ten jest nie tylko miejscem modlitwy, ale również symbolem jedności lokalnej społeczności.

Założenie parafii miało miejsce w latach 80-tych XX wieku, kiedy to mieszkańcy Jabłonki-Borów postanowili stworzyć własne centrum duchowe. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu diecezji udało się wybudować kościół dedykowany św. Bratu Albertowi – patronowi miłosierdzia bożego.

Obecnie proboszczem naszej parafii jest ks. Jan Kowalski, który od lat dba o rozwój duchowy wiernych oraz organizację licznych wydarzeń religijnych i kulturalnych.

Nabożeństwa i msze święte w Parafii św. Brata Alberta

W kościele odbywa się wiele nabożeństw oraz mszy świętych dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych i społecznych naszej wspólnoty parafialnej. Msze odprawiane są codziennie o różnych godzinach: rano dla osób starszych oraz wieczorem dla pracujących.

Szczególnie uroczyste są msze niedzielne, które gromadzą liczne grono wiernych pragnących uczestniczyć we wspólnej modlitwie do Boga oraz otrzymać boże błogosławieństwo na nadchodzący tydzień pracy czy nauki.

Warto również wspomnieć o specjalnych nabożeństwach takich jak uroczystość Najświętszego Ciała czy sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii rzymskokatolickiej – te wydarzenia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców jak i samych młodych ludzi przygotowujących się do przyjęcia tych ważnych sakramentów.

Działalność duszpasterska i życie społeczne w Jabłonce-Borach

Parafia rzymskokatolicka w Jabłonce-Borach to nie tylko miejsce kultu religijnego; to także centrum życia społecznego lokalnej społeczności katolickiej skupione wokół plebanii prowadzonej przez ksiedza Jana Kowalskiego wraz ze swoimi współpracownikami duszpasterzami świeckimi wolontariuszami aktywnie angażującymi się również poza granicami samego kościoła np.: odwiedzając chorych domach opieki szpitali hospicjach etc..

Dzięki różnorodnym inicjatywom takim jak spotkania formacyjne grupy biblijne warsztaty artystyczno-muzyczne dzieci młodzieży dorosłych seniorów nasza wspólnota staje się coraz bardziej zintegrowana otwartą przestrzenią wzajemnego wsparcia wymiany doświadczeń życiowych duchowych inspiracji codziennym działaniu służbie bliźniemu potrzebującemu pomocy materialno-duchowej .

Jedną z najważniejszych wartości pielęgnowanych przez naszą wspólnotę jest pamięć o tych którzy już od nas odeszli dlatego regularnie organizowane sa modlitwy za zmarlych szczególnie podczas listopadowego miesiąca zaduszkowego kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich cmentarzu oddając im hołd zapalając znicz symbolizujący nasze niezapomnienie wdzięczność miłość .

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *