Jasienica – Parafia pw. św. Rocha

parafia

Podstawowe informacje o parafii

Parafia pw. św. Rocha została erygowana w 1502 r. w pobliżu Jasienicy w miejscowości Złotoria przez Biskupa płockiego Wincentego Przerembskiego. Gdy kościół spłonął, nowy kościół drewniany zbudowano w miejscowości Jasienica, gdzie od 1816 r. na stałe zamieszkał proboszcz. Obecny kościół murowany w stylu neogotyckim pw. św. Rocha w Jasienicy był wybudowany w latach 1873-1880; staraniem ks. prob. Maksymiliana Majcherskiego konsekrowany w 1883 r. przez Biskupa płockiego Kacpra Borowskiego. W czasie II wojny światowej kościół poważnie zniszczony; został odrestaurowany staraniem ks. prob. Antoniego Warakomskiego.

Jasienica, ul. Pawła Jasienicy 30, 07-304 OSTRÓW MAZ. 1
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie
e-mail: jasienica@diecezja.lomza.plwww.rochjasienica.pl

Diecezja: Diecezja łomżyńska

Dekanat:
Dekanat Ostrowski Wniebowzięcia NMP

Msze święte


Ks. Jacek ROWIŃSKI

Dekanat Ostrowski Wniebowzięcia NMP – więcej informacji o parafii


Obszar administracyjny

Jasienica, Chmielewo (3), Daniłowo Parcel (5), Dąbrowa (6), Jasienica
Parcel (1,5), Kalinowe (4), Kalinowe Parcel (2), Kowalówka (3), Króle
Duże (3), Króle Małe (4,5), Nieskórz (1,5), Pęchratka Mała (6), Smolechy (2,5),
Żachy Pawły (6)

Rekomendowane artykuły