Kalendarz parafialny lipiec 2023

Kalendarz parafialny
 • 1 lipca, sobota – św. Ottona biskupa
 • 2 lipca – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA
 • 3 lipca, poniedziałek – ŚW. TOMASZA, apostoła (święto)
 • 4 lipca, wtorek – św. Elżbiety Portugalskiej
 • 5 lipca, środa – św. Antoniego Marii Zaccarii prezbitera, św. Marii Goretti dziewicy i męczennicy
 • 6 lipca, czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)
 • 7 lipca, piątek
 • 8 lipca, sobota – św. Jana z Dukli prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)
 • 9 lipca – 14 NIEDZIELA ZWYKŁA
 • 10 lipca, poniedziałek
 • 11 lipca, wtorek – św. Benedykta opata, patrona Europy (święto)
 • 12 lipca, środa – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika (wspomnienie obowiązkowe)
 • 13 lipca, czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (wspomnienie obowiązkowe)
 • 14 lipca, piątek – św. Kamila de Lellis, prezbitera św. Henryka
 • 15 lipca, sobota – św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)
 • 16 lipca – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA
 • 17 lipca, poniedziałek
 • 18 lipca, wtorek – św. Szymona z Lipnicy prezbitera
 • 19 lipca, środa
 • 20 lipca, czwartek – bł. Czesława prezbitera
 • 21 lipca, piątek – św. Apolinarego biskupa i męczennika, św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
 • 22 lipca, sobota – ŚW. MARII MAGDALENY (święto)
 • 23 lipca – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA
 • 24 lipca, poniedziałek – św. Kingi dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)
 • 25 lipca, wtorek – ŚW. JAKUBA apostoła (święto)
 • 26 lipca, środa – świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe)
 • 27 lipca, czwartek
 • 28 lipca, piątek – św. Szarbela Makhlufa prezbitera
 • 29 lipca, sobota – świętych Marty, Marii i Łazarza (wspomnienie obowiązkowe)

Poprzednie kalendarze: czerwiec 2023

Podróże w czasie z Kalendarzem parafialnym lipiec 2023

Zanurzmy się w historię naszej parafii, która jest tak bogata i różnorodna jak jej parafianie. Parafia św. Antoniego, położona w sercu Polski, ma długą i pełną wydarzeń historię. Założona pod koniec XVIII wieku przez grupę pobożnych katolików, przetrwała wiele trudności – zarówno politycznych jak i społecznych.

Kalendarz parafialny lipiec 2023 to nie tylko harmonogram mszy świętych czy nabożeństw na dni powszednie oraz niedziele. To również okazja do spojrzenia na naszą wspólną historię, odzwierciedloną w życiu kościoła. W tym okresie możemy obserwować uroczystości religijne takie jak święta patronalne czy procesje.

W lipcu szczególnym momentem jest uroczystość ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – jedno z najważniejszych wydarzeń liturgicznych roku. Msza św., którą poprzedza modlitwa różańcowa oraz procesja z figurką Matki Bożej, gromadzi wielu wiernych pragnących oddać cześć Maryi.

Rozpocznij lato z modlitwą – msze święte w naszej parafii

Lipcowy kalendarz parafialny to także informacje o godzinach mszy świętych, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. W okresie wakacyjnym, kiedy wielu parafian wyjeżdża na urlop, kościół oferuje dodatkowe msze poranne oraz wieczorne.

Poniedziałki to czas na intencje dla zmarłych – msza św. odprawiana jest przy cmentarzu parafialnym. Piątki natomiast poświęcone są modlitwie za grzeszników i pokutę – wierni mogą skorzystać ze spowiedzi przed każdą mszą.

W lipcu szczególnie ważne są nabożeństwa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej oraz środy z adoracją Najświętszego Sakramentu. Każda niedziela to uroczysta Eucharystia z czytaniem ewangelii i homilią proboszcza.

Kalendarz parafialny lipiec 2023 zawiera również aktualności dotyczące życia naszej parafii – informacje o bieżących projektach, spotkaniach grup duszpasterskich czy planowanych remontach kościoła. To wszystko sprawia, że nie tylko jest on praktycznym przewodnikiem po liturgicznym życiu naszej wspólnoty, ale także źródłem inspiracji do pogłębienia własnej wiary.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *