Kociołek Szlachecki – Parafia pw. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

parafia

Msze Święte:

8:00 (kaplica w Karwiku)
10:00
12:00 (kaplica w Rostkach)
Dni powszednie: 17:00

Adres:

Kociołek Szlachecki, 12-200 Pisz

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny: Parafię erygował w 1987r. Ks. Bp Edmund Piszcz, Biskup Warmiński. Kościół w Kociołku Szlacheckim został odkupiony w 1977r. od Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jako dar ofiarny kapłanów diec. warmińskiej. Gmach kościoła został wzniesiony w 1904.
Wyposażenie: Świątynia murowana, jednonawowa, kryta dachówką. W prezbiterium pod witrażem przedstawiającym Matkę Bożą i św. Jana pod krzyżem znajduje się przedstawienie Ostatniej Wieczerzy. Na ścianach bocznych wiszą stacje Drogi Krzyżowej, malowane na płótnie. W bocznych ołtarzach obrazy Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
Odpust: Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – 8 września
Księgi parafialne: od 1987 r.
Telefon: 514 705 134

Mapa