Kraków, Kościół św. Józefa

parafia

  ul. Poselska 21    31-002 Kraków

  
http://www.bernardynki.com/start.html

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Centrum

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:00, 8:00, 18:30
Niedziele święta: 8:00, 9:30, 10:30, 18:30
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00, 8:00, 18:30
Niedziele święta: 8:00, 9:30, 10:30, 18:30

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/kosciol-sw-jozefa/

Lokalizacja Kraków, Kościół św. Józefa

Mapa

 

Kraków – Perła Architektury Kościoła św. Józefa

Kraków, miasto o bogatej historii i kulturze, skrywa w sobie wiele niezwykłych miejsc sakralnych. Jednym z nich jest Kościół św. Józefa, który przyciąga zarówno wiernych, jak i turystów swoją architekturą oraz atmosferą modlitwy. Parafia św. Józefa została założona na początku XX wieku i od tego czasu stanowi ważne centrum duchowe dla mieszkańców dzielnicy Podgórze.

Kościół ten wyróżnia się neogotyckim stylem architektonicznym, który podkreślają piękne witraże oraz imponująca fasada z czerwonej cegły. Wnętrze kościoła zachwyca bogactwem detali – od misternie zdobionych ołtarzy po malowidła przedstawiające sceny z życia Jezusa i ewangelii.

W parafii odbywają się regularne msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele oraz uroczystości kościelne takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Na szczególną uwagę zasługują nabożeństwa odprawiane w okresie wakacyjnym oraz intencje mszalne zamawiane przez wiernych na różne okazje życiowe.

Parafia Świętego Józefa – Centrum Duchowego Życia Krakowa

Parafia Świętego Józefa to nie tylko miejsce modlitwy ale także centrum życia społecznego naszej parafii. Organizowane są tu liczne wydarzenia kulturalno-religijne – od koncertów muzyki sakralnej po spotkania formacyjne dla młodzieży i dorosłych.

Cmentarz parafialny znajdujący się nieopodal kościoła również pełni ważną rolę w życiu wspólnoty wiernych; to tutaj odbywają się ceremonie pogrzebowe zakończone mszą świętą odprawianą na cmentarzu lub bezpośrednio przed nim.

Poniedziałek czy piątki to dni szczególnie poświęcone spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu – momentom głębokiej refleksji nad własnym życiem duchowym.

Aktualności Z Parafii Św. Józefa – Czerwiec 2024

W czerwcu 2024 roku parafia przygotowuje szereg wydarzeń mających na celu umocnienie więzi między członkami wspólnoty a także pogłębianie ich wiary poprzez uczestnictwo we mszy św., nabożeństwach czy innych formach aktywizacji religijnej takich jak rekolekcje prowadzone przez znanych kaznodziejów krakowskich.

Środy będą dedykowane specjalnym katechezom dotyczącym znaczenia różnych aspektów ewangelii natomiast piątki pozostaną dniem pokuty ze specjalnymi nabożeństwami drogi krzyżowej kończącej się wspólnymi modlitwami za dusze cierpiące w czyśćcu.

Nie zabraknie też działań skierowanych do najmłodszych członków naszej parafii; planowane są pikniki rodzinne poprzedzone mszami tematycznymi dostosowanymi do potrzeb dzieci co sprawi że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku czy zainteresowań duchowych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *