Kraków, Kościół św. Kazimierza

parafia

  ul. Reformacka 4    31-012 Kraków

  
http://www.reformacka4.pl/

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Centrum

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:30, 10:00, 16:15, 17:30
Niedziele święta: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:15, 19:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:30, 10:00, 16:15, 17:30
Niedziele święta: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:15, 19:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/kosciol-sw-kazimierza/

Lokalizacja Kraków, Kościół św. Kazimierza

Mapa

 

Kraków – Serce Kościoła św. Kazimierza

Kościół św. Kazimierza w Krakowie to miejsce o bogatej historii i duchowym znaczeniu dla mieszkańców miasta oraz odwiedzających turystów. Parafia św. Kazimierza została założona w XIX wieku, a jej centralnym punktem jest majestatyczny kościół, który przyciąga wiernych na msze święte i inne nabożeństwa przez cały rok.

Świątynia ta znajduje się w malowniczej dzielnicy Krakowa, co sprawia, że jest łatwo dostępna zarówno dla lokalnej społeczności, jak i gości z innych części Polski oraz świata. W okresie wakacyjnym kościół staje się miejscem spotkań rodzinnych oraz licznych uroczystości religijnych.

W czerwcu 2024 roku parafia planuje obchody jubileuszowe związane z rocznicą konsekracji kościoła. Zaplanowane są specjalne msze święte oraz wydarzenia kulturalne mające na celu integrację społeczności parafialnej i przypomnienie o ważnym miejscu tej świątyni w życiu wierzących.

Codzienne życie parafii – Msze Święte i Nabożeństwa

Parafia Kościoła św. Kazimierza oferuje codzienne msze święte dla swoich wiernych zarówno w dni powszednie, jak i podczas weekendów. Mszy można uczestniczyć od poniedziałku do piątku rano lub wieczorem, co daje możliwość dostosowania harmonogramu modlitwy do indywidualnych potrzeb każdego parafianina.

W niedziele odbywa się kilka mszy porannych oraz popołudniowych, aby każdy mógł znaleźć odpowiednią godzinę na uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej naszej parafii. Szczególnie ważne są uroczystości związane ze Świętami Wielkanocnymi czy Bożym Narodzeniem – wtedy też organizowane są dodatkowe nabożeństwa mające na celu pogłębianie wiary poprzez słuchanie ewangelii oraz udział we wspólnotowej spowiedzi.

Cmentarz Parafialny – Miejsce Pamięci I Modlitwy

Cmentarz parafialny przy Kościele św. Kazimierza to miejsce zadumy nad życiem doczesnym oraz wiecznością po drugiej stronie życia ziemskiego. Jest to przestrzeń pełna spokoju gdzie rodziny mogą oddać hołd swoim bliskim zmarłym poprzez modlitwy indywidualne bądź uczestnictwo we mszach odprawianych specjalnie ku ich pamięci np.: intencje za duszę zmarłych odprawiane regularnie każdego piątku czy środę .

Odwiedzający cmentarz mogą także korzystać ze specjalnie przygotowanych kapliczek rozmieszczonych po całym terenie nekropolii – idealne miejsca do chwil refleksji nad sensem istnienia człowieka . Czerpiąc siły duchowe płynące prosto od Boga ,parafianin ma możliwość odnalezienia ukojenia nawet podczas najtrudniejszych momentów swego życia .

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *