Kraków-Mistrzejowice, Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego

parafia

  os. Tysiąclecia 86    31-610 Kraków

  parafiamistrzejowice.pl
  parafia.mistrzejowice@wp.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Mogiła

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 6:30, 7:00, 7:30, 18:00
Niedziele święta: 6:30, 8:00, 9:30, 10:30, 11:00, 13:00, 17:00, 19:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 6:30, 7:00, 7:30, 18:00
Niedziele święta: 6:30, 8:00, 9:30, 10:30, 11:00, 13:00, 17:00, 19:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/krakow-mistrzejowice-parafia-sw-maksymiliana-marii-kolbego/

Lokalizacja Kraków-Mistrzejowice, Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego

Mapa

 

Kraków-Mistrzejowice – serce Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego

Kraków-Mistrzejowice to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Krakowie, gdzie znajduje się Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ta parafia rzymskokatolicka jest nie tylko miejscem modlitwy, ale także centrum życia duchowego i społecznego dla lokalnej społeczności. Kościół położony jest w malowniczym otoczeniu, co sprawia, że wierni chętnie uczestniczą tu w mszy świętej oraz innych nabożeństwach.

Historia Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła na terenie Mistrzejowic. Z czasem parafia stała się ważnym punktem na mapie religijnej Krakowa, przyciągając zarówno mieszkańców dzielnicy jak i pielgrzymów z całej Polski. W kościele odbywały się ważne uroczystości takie jak sakramentu bierzmowania czy uroczystość najświętszego ciała Chrystusa.

Wierni zgromadzeni wokół tej parafii rzymskokatolickiej są bardzo zaangażowani w życie religijne i społeczne swojej wspólnoty. Organizowane są liczne spotkania dla młodzieży oraz rodziców mających na celu pogłębianie wiary i wzajemnego wsparcia duchowego.

Uroczystości i wydarzenia – bogate życie naszej parafii

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego słynie z organizacji licznych uroczystości religijnych oraz kulturalnych wydarzeń skierowanych do wszystkich grup wiekowych swoich wiernych. Każdego roku odbywa się tu wiele mszy świętych upamiętniających ważne momenty liturgiczne takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

Jednym z najważniejszych dni dla naszej parafii jest Uroczystość Najświętszego Ciała Chrystusa – procesja eucharystyczna przechodząca przez ulice Mistrzejowic gromadzi setki osób pragnących oddać hołd Najświętszemu Sakramentowi i prosić o boże błogosławieństwo dla siebie oraz swoich bliskich.

Ponadto regularnie organizowane są rekolekcje wielkopostne prowadzone przez zaproszonych kaznodziejów oraz różnorodne warsztaty tematyczne dotyczące życia chrześcijańskiego adresowane zarówno do dorosłych jak również dzieci uczęszczających do szkół podstawowych znajdujących sie na terenie naszej dzielnicy

Codzienność w kościele – harmonogram nabożeństw

Kościół Św.Maksymiliana posiada bardzo dobrze rozplanowany harmonogram mszy swietych pozwalający każdemu znaleźć odpowiednią porę dnia by móc uczestniczyć we wspólnej modlitwie . Msze odprawiane sa codziennie od poniedziałku do soboty , a ich godziny dostosowane sa tak aby każdy mógł bez problemu przyjść przed pracą lub po niej .

W niedziele natomiast mamy aż trzy różne pory celebracji Eucharystii : rano , południu oraz wieczorem dzięki czemu każdy kto chce może znaleźć dogodny termin . Szczególną uwagę warto zwrócić również na adoracje Najswietszego Sakramentu które odbywa sie zawsze pierwsze piątki miesiąca

Zaangażowanie lokalnej społeczności widoczne jest także poprzez liczne grupy formacyjne działające przy naszym Kościele – od ministrantury poprzez scholkę dziecięcą aż po Różańcowe Krucjaty Modlitewne zrzeszające osoby starsze . Wszystko to sprawia ze nasza wspólnota żyje pełnią wiary każdego dnia tygodnia !

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *