Kraków-Opatkowice, Parafia św. Maksymiliana Kolbego

parafia

  ul. Dębskiego 6b    30‑499 Kraków

  www.parafia-opatkowice.pl/
  kancelaria@parafia-opatkowice.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Borek Fałęcki

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:00 (wt, czw), 18:00 (pon, śr, pt, sb)
Niedziele święta: 7:30, 10:00, 11:30, 16:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00 (wt, czw), 18:00 (pon, śr, pt, sb)
Niedziele święta: 7:30, 10:00, 11:30, 16:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/krakow-opatkowice-parafia-sw-maksymiliana-kolbego/

Lokalizacja Kraków-Opatkowice, Parafia św. Maksymiliana Kolbego

Mapa

 

Kraków-Opatkowice – Parafia św. Maksymiliana Kolbego

Historia i rozwój parafii w Kraków-Opatkowicach

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Kraków-Opatkowicach jest jednym z ważniejszych punktów na mapie religijnej tej dzielnicy. Powstała stosunkowo niedawno, ale jej korzenie sięgają głębokiej tradycji katolickiej regionu. Kościół został poświęcony w 1985 roku, a jego patronem wybrano św. Maksymiliana Kolbego, męczennika II wojny światowej.

Na przestrzeni lat parafia rzymskokatolicka dynamicznie się rozwijała, przyciągając coraz większą liczbę wiernych z różnych części miasta i okolicznych miejscowości. W kościele odbywały się liczne uroczystości religijne oraz społeczne spotkania dla parafian i ich rodzin.

Ważnym elementem życia naszej parafii są msze święte odprawiane regularnie przez cały tydzień: od poniedziałku do niedzieli wierni mogą uczestniczyć we mszy o różnych godzinach dniach tygodnia takich jak wtorek czy piątek.

Życie duchowe i społeczność Parafii św. Maksymiliana Kolbego

Parafia św. Maksymiliana Kolbego to miejsce nie tylko modlitwy, ale również spotkań społeczności lokalnej oraz wsparcia duchowego dla wszystkich potrzebujących pomocy Bożego błogosławieństwa. Każda niedziela jest szczególną okazją do wspólnego celebrowania miłosierdzia bożego podczas uroczystych mszy świętych.

W każdą środę organizowane są specjalne nabożeństwa modlitewne skierowane do młodzieży oraz rodziców przygotowujących swoje dzieci do sakramentu bierzmowania czy pierwszej komunii Świętej.

Dzięki zaangażowaniu licznych wolontariuszy i kapłanów nasza parafia oferuje szerokie wsparcie duszpasterskie zarówno dla starszych członków wspólnoty jak również młodszych pokoleń poszukujących swojej drogi życiowej pod opieką Boga.

Uroczystości liturgiczne i codzienna działalność kościoła

Krakowska Parafia Świętego Maksymiliana Kolbe obchodzi wiele ważnych wydarzeń liturgicznych takich jak Uroczystość Najświętszego Ciała czy zakończenie roku liturgicznego które gromadzą setki wiernych pragnących oddać hołd Bogu poprzez uczestnictwo we mszach swiętych oraz procesjach eucharystycznych wokół kościoła

Codzienna działalność Kościoła obejmuje także sprawowanie sakramentow chrztu małżeństwa pogrzebu a także spowiedzi indywidualnej dostępnej niemal każdego dnia tygodnia co pozwala wszystkim chrzescijanom na pełniejsze przeżywanie swojej wiary

Dzięki bogatej ofercie duszpasterstwa wszyscy mieszkańcy Opatkowic mogą czerpać siłę z codziennej modlitwy oraz wzajemnego wsparcia jakie daje przynależność do tej wyjątkowej wspólnoty

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *