Kraków-os. Gotyk, Parafia Chrystusa Króla

parafia

  Al. 29 Listopada 195    31‑241 Kraków

  www.chrystuskrol.eu
  parafia.gotyk@gmail.com

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Prądnik

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:00, 18:00
Niedziele święta: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00, 18:00
Niedziele święta: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/krakow-os-gotyk-parafia-chrystusa-krola/

Lokalizacja Kraków-os. Gotyk, Parafia Chrystusa Króla

Mapa

 

Historia i znaczenie Parafii Chrystusa Króla w Kraków-os. Gotyk

Parafia Chrystusa Króla, położona w malowniczej dzielnicy Kraków-os. Gotyk, ma bogatą historię sięgającą kilku dekad. Została założona w latach 60-tych XX wieku jako odpowiedź na rosnącą liczbę wiernych w tej części miasta. Od samego początku parafia rzymskokatolicka cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie uczestniczyli we mszy św oraz innych uroczystościach religijnych.

Kościół Chrystusa Króla to nie tylko miejsce modlitwy, ale również centrum życia społecznego dla lokalnej społeczności. Wierni regularnie zbierają się tutaj na msze święte, a także biorą udział w różnorodnych wydarzeniach organizowanych przez parafię – od rekolekcji po spotkania młodzieży i rodziców przygotowujących dzieci do sakramentu bierzmowania.

W ciągu tygodnia odbywają się tu liczne nabożeństwa: od porannych mszy św po wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu. W piątki wierni gromadzą się na specjalne nabożeństwa miłosierdzia Bożego, które są wyjątkowym czasem refleksji i modlitwy o boże błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej.

Życie duchowe i liturgiczne naszej parafii

Każda niedziela to okazja do wspólnego celebrowania wiary podczas uroczystości najświętszego ciała oraz innych ważnych dni liturgicznych. Msze święte odprawiane są o różnych godzinach dnia – od porannej msza św aż po wieczorną mszę kończąca dzień modlitwą dziękczynienia „Bóg zapłać”. Uroczyste zakończenie każdej niedzieli to moment szczególny dla wszystkich zgromadzonych wiernych.

W kościele Chrystusa Króla odbywały się również ważne wydarzenia takie jak uroczystość sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii czy też coroczne procesje Bożego Ciała przyciągające setki osób z całego Krakowa-osiedla Gotyk oraz okolicznych miejscowości.

Kalendarz liturgiczny – Tygodniowy rozkład nabożeństw

Parafia rzymskokatolicka Chrystusa Króla oferuje szeroki wybór nabożeństw dostosowanych do potrzeb swoich wiernych przez cały tydzień. W poniedziałki rano rozpoczyna dzień pierwsza msza św., a we wtorki wieczorem odbywa się specjalna adoracja Najświętszego Sakramentu kończąca dzień błogosławieństwem eucharystycznym „Bóg zapłać”.

Środy dedykowane są pamięci zmarłych; tego dnia odprawiane są specjalne intencje za dusze tych którzy odeszli przed nami do domu Ojca Niebieskiego – jest to czas zadumy nad życiem doczesnym oraz nadzieją życia wiecznego u boku Boga Ojca Wszechmogącego.

Czwartkowe popołudnia natomiast przeznaczone są głównie dla młodzieży szkolnej uczestniczącej aktywnie zarówno poprzez służbę ministrancką przy ołtarzu jak również poprzez udział katechetyczny mający na celu pogłębianie ich relacji osobistej z Bogiem Miłosierdzia Bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *