Kraków-Rżąka, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

parafia

  ul. Ks. Prymasa S. Wyszyńskiego 6    30‑695 Kraków

  www.parafia-nawiedzenia.info
  parafiarzaka@interia.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Kraków Prokocim

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 18:00
Niedziele święta: 8:00, 9:30, 11:00, 19:30
Okres zimowy:
Dni powszednie: 18:00
Niedziele święta: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/krakow-rzaka-parafia-nawiedzenia-nmp/

Lokalizacja Kraków-Rżąka, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Mapa

 

Kraków-Rżąka – Historia i znaczenie parafii

Kraków-Rżąka to malownicza dzielnica Krakowa, która może poszczycić się bogatą historią i silnymi więzami religijnymi. W centrum tej małej społeczności znajduje się Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, która od lat jest duchowym sercem okolicy. Parafia rzymskokatolicka w Rżące została założona w latach 80-tych XX wieku jako odpowiedź na rosnącą potrzebę lokalnej społeczności do posiadania własnego miejsca kultu.

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny szybko stał się miejscem spotkań wiernych nie tylko z Rżąki, ale również z sąsiednich dzielnic Krakowa. To tutaj odbywają się msze święte, uroczystości oraz sakramenty takie jak sakrament bierzmowania czy chrzest. Każda niedziela przynosi nowe możliwości do uczestnictwa we mszy św o różnych godzinach, co sprawia, że parafianie mogą dostosować swoje obowiązki rodzinne i zawodowe do życia duchowego.

W kościele szczególny nacisk kładzie się na miłosierdzie boże oraz wspólnotę modlitwy. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przyciąga wielu wiernych pragnących otrzymać boże błogosławieństwo i wyrazić swoją wdzięczność „Bóg zapłać” za wszelkie łaski otrzymane w ciągu roku liturgicznego.

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Życie codzienne

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny to miejsce tętniące życiem przez cały tydzień. Msze św odprawiane są codziennie rano oraz wieczorem, dając możliwość uczestnictwa zarówno osobom pracującym jak i starszym mieszkańcom dzielnicy. Ponadto każdego piątku organizowane są specjalne nabożeństwa ku czci miłosierdzia bożego.

Życie parafialne nie ogranicza się jedynie do mszy św; regularnie odbywają się spotkania grup modlitewnych oraz katechetyczne dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania czy pierwszej komunii świętej. W każdą środę organizowane są też adoracje eucharystyczne przy ołtarzu głównym kościoła.

Równie ważnym aspektem działalności naszej parafii jest troska o pamięć zmarłych członków wspólnoty poprzez mszę żałobną odprawianą zazwyczaj w sobotę lub poniedziałek po zakończeniu tygodnia pracy zawodowej większości parafian.

Msze Święte – Harmonogram nabożeństw

Msze świąteczne odgrywają kluczową rolę w życiu każdej katolickiej wspólnoty wiernych – nie inaczej jest w przypadku Kraków-Rżąka! Parafianie mają możliwość uczestniczyć we mszach przez cały tydzień: od poniedziałku aż po niedzielny poranek pełen modlitwy dziękczynnej za miniony tydzień pod znakiem Bożej opieki nad nimi samymi ich rodzinami bliskimi znajomymi etcetera!

W każdy wtorek wieczorem odbywa się specjalna msza dedykowana intencjom indywidualnym zgłoszonym wcześniej przez zainteresowanych osób chcąc oddać hołd Bogu prosząc go wsparcie pomoc trudniejszych momentach życia codziennego natomiast czwartkowe popołudnia przeznaczone zostały celebrację Eucharystii dedykowanego młodzieży szkolnej studentom którzy pragnąć pogłębiają swój rozwój duchowy moralny chrześcijański wartościowych wzorcach postaw zachowań godziwego człowieczeństwa uczniowskiego studenckiego szlachetnego etosu obywatelskiego patriotyzmu polskości europejskości globalizmu humanitarnego solidarystyczno-pacyficznych ideałów współistnienia ludzi narodowo-rasowo-kulturowo-religijno-filozoficznych przekonań światopoglądowych etcetera!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *