Łapsze Niżne, Parafia św. Kwiryna

parafia

  ul. Jana Pawła II 84    34‑442 Łapsze Niżne

  www.lapsze.pijarzy.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Niedzica

Msze święte

o. Grzegorz Książek SchP

ROK ŚWIĘCEŃ: –

FUNKCJA W PARAFII I W DEKANACIE: Proboszcz

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/lapsze-nizne-parafia-sw-kwiryna/

Lokalizacja Łapsze Niżne, Parafia św. Kwiryna

Mapa

 

Łapsze Niżne – Parafia św. Kwiryna

Łapsze Niżne – Historia i znaczenie Parafii św. Kwiryna

Parafia św. Kwiryna w Łapszach Niżnych to jedno z najważniejszych miejsc duchowych na terenie Podhala. Ta parafia rzymskokatolicka ma bogatą historię, sięgającą kilku wieków wstecz, kiedy to pierwsze wspólnoty wiernych zaczęły gromadzić się wokół kościoła pod wezwaniem świętego Kwiryna.

Kościół parafialny jest nie tylko miejscem modlitwy i spotkań religijnych, ale również ważnym punktem kulturalnym dla lokalnej społeczności. W jego murach odbywały się liczne uroczystości, takie jak sakrament bierzmowania czy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Wierni z całej okolicy przybywają do Łapsz Niżnych na msze święte oraz inne nabożeństwa odprawiane przez proboszcza naszej parafii. Kościół jest otoczony pięknym cmentarzem, gdzie spoczywają zmarli mieszkańcy tej malowniczej miejscowości.

Niedziela w Parafii św. Kwiryna – Msza Święta i Modlitwa

Niedziela to szczególny dzień dla wszystkich wiernych zgromadzonych wokół Parafii św. Kwiryna w Łapszach Niżnych. To czas wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we mszy świętej, która stanowi centralny punkt tygodniowego życia religijnego parafian.

Msza Święta niedzielna rozpoczyna się o godzinie 10:00 rano i gromadzi licznie zgromadzonych wiernych pragnących oddać hołd Bogu oraz prosić o Jego błogosławieństwo na nadchodzący tydzień pracy i obowiązków domowych.

Podczas liturgii odmawia się różnorodne modlitwy za rodziny, młodzież oraz rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Komunii Świętej lub Bierzmowania. Proboszcz zawsze stara się dotrzeć ze swoim przesłaniem do każdego uczestnika mszy poprzez kazania pełne miłosierdzia Bożego oraz nauki Jana Chrzciciela.

Godziny Mszy Świetej – Plan Tygodniowy

Plan tygodniowy mszy świetej w kościele pwieniającej łaskami Bożej obecności obejmuje następujące dni:

– Poniedziałek: 18:00
– Wtorek: 7:30
– Środa: 18:00
– Czwartek: 7:30
– Piątek (Droga Krzyżowa): 17:30

Sobota jest dniem szczególnym ze względu na mszę wieczorną o godzinie 19:00 przygotowującą wiernych do niedzieli – dnia Pańskiego.

Na zakończenie każdej liturgii proboszcz udziela błogosławieństwa wszystkim obecnym prosząc Boga o opiekę nad nimi podczas codziennych zmagań życiowych.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców terytorium naszej parafii jak również gości odwiedzających Łapsze Niższe aby skorzystali z możliwości uczestnictwa we mszach świetych odprawianych regularnie przez cały tydzień!

Bóg zapłać za Waszą obecność!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *