Łazany, Parafia Znalezienia Krzyża Świętego

parafia

  Łazany 17    32‑020 Wieliczka

  www.parafialazany.pl
  kancelaria@parafialazany.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Niegowić

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:00, 18:00
Niedziele święta: 7:30, 9:00, 10:30, 14:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00, 18:00
Niedziele święta: 7:30, 9:00, 10:30, 14:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/lazany-parafia-znalezienia-krzyza-swietego/

Lokalizacja Łazany, Parafia Znalezienia Krzyża Świętego

Mapa

 

Łazany – Parafia Znalezienia Krzyża Świętego

Historia i położenie parafii w Łazanach

Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach to miejsce o bogatej historii i głębokich tradycjach religijnych. Położona na malowniczym terytorium diecezji krakowskiej, przyciąga wiernych z całej okolicy. Kościół parafialny jest nie tylko centrum duchowym, ale również ważnym punktem kulturowym dla mieszkańców.

Pierwsze wzmianki o kościele w Łazanach sięgają średniowiecza. Z biegiem lat świątynia była wielokrotnie przebudowywana i odnawiana, zachowując jednak swój pierwotny charakter sakralny. Wnętrze kościoła zdobią liczne dzieła sztuki sakralnej oraz zabytkowe elementy architektoniczne.

Proboszcz parafii dba o to, aby każda msza św była wyjątkowym przeżyciem duchowym dla uczestników. Wierni mogą liczyć na regularne nabożeństwa oraz różnorodne uroczystości religijne organizowane przez cały rok liturgiczny.

Msze święte i najbliższe uroczystości

W naszej parafii msze święte odbywają się codziennie według ustalonego harmonogramu:
– Poniedziałek: 7:00
– Wtorek: 18:00
– Środa: 7:00
– Czwartek: 18:00
– Piątek: 7:00
– Sobota (msza wieczorna): 18:00

Niedziela jest dniem szczególnym – wtedy wierni gromadzą się liczniej na mszę św., by wspólnie modlić się do Boga za miłosierdzie boże oraz prosić o boże błogosławieństwo dla siebie i swoich bliskich.

Najbliższa uroczystość najświętszego ciała odbędzie się już za kilka tygodni. To jedno z najważniejszych wydarzeń liturgicznych w roku kalendarzowym naszej parafii rzymskokatolickiej, które gromadzi nie tylko lokalnych mieszkańców, ale również gości z innych miejscowości.

Duszpasterstwo młodzieży i rodziców

Parafia Znalezienia Krzyża Świętego aktywnie angażuje młodzież oraz rodziców we wspólnotowe życie religijne. Regularnie organizowane są spotkania formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania oraz inne inicjatywy duszpasterskie skierowane do młodych ludzi.

Dla rodziców przewidziane są specjalne katechezy mające na celu pogłębienie ich wiedzy religijnej oraz wsparcie duchowe w wychowaniu dzieci zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Proboszcz wraz ze współpracownikami stara się tworzyć atmosferę sprzyjającą budowaniu silnych więzi rodzinnych opartych na fundamencie wiary katolickiej.

Kościół jako miejsce spotkań społeczności lokalnej odgrywa kluczową rolę w życiu codziennym wielu rodzin zamieszkujących terytorium naszej parafii rzymskokatolickiej.

Bóg zapłać wszystkim wiernym za ich uczestnictwo we mszach św., modlitwach oraz wszelkie formy wsparcia działalności duszpasterstwa!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *