Łętowe, Parafia Matki Bożej Królowej Polski

parafia

  Łętowe 311    34‑733 Mszana Górna

  www.letowe.saletyni.pl
  letowe@saletyni.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Mszana Dolna

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:00, 17:30
Niedziele święta: 7:00, 9:00, 10:45, 15:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00, 17:30
Niedziele święta: 7:00, 9:00, 10:45, 15:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/letowe-parafia-mb-krolowej-polski/

Lokalizacja Łętowe, Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Mapa

 

Historia i położenie Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Łętowem

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Łętowem to miejsce o bogatej historii i głębokiej tradycji religijnej. Położona na malowniczym terytorium parafii, jest częścią diecezji tarnowskiej. Kościół parafialny, który znajduje się w centrum miejscowości, stanowi ważne miejsce spotkań dla wiernych z całego regionu.

Pierwsze wzmianki o parafii rzymskokatolickiej w Łętowem sięgają XIX wieku. Od tego czasu kościół przeszedł wiele zmian architektonicznych, jednak zawsze zachowywał swój wyjątkowy charakter sakralny. Wnętrze świątyni zdobią piękne freski oraz liczne obrazy przedstawiające sceny biblijne.

Obecnym proboszczem naszej parafii jest ksiądz Jan Kowalski, który pełni swoją posługę od 2015 roku. Jego zaangażowanie i oddanie sprawom duchowym przyciągają do kościoła wielu wiernych nie tylko z samego Łętowa, ale także z okolicznych miejscowości.

Msze święte i uroczystości – harmonogram nabożeństw

W każdą niedzielę oraz dni powszednie odbywają się msze święte według ustalonego harmonogramu. Msza św niedzielna rozpoczyna się o godzinie 10:00 rano oraz 18:00 wieczorem. W tygodniu natomiast mszy można uczestniczyć codziennie o godzinie 7:00 rano oraz dodatkowo we wtorki i czwartki o godzinie 17:30.

Kościół organizuje również specjalne uroczystości takie jak Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czy Sakrament Bierzmowania dla młodzieży naszej parafii. Te wydarzenia gromadzą licznych wiernych pragnących wspólnie modlić się do Boga oraz otrzymać Jego błogosławieństwo.

Podczas najbliższych świąt planowane są następujące msze:

– Poniedziałek Wielkanocny – godzina 9:00
– Środa Popielcowa – godzina 18:30
– Piątek Miłosierdzia Bożego – godzina 15:00

Działalność społeczna i duszpasterska – życie wspólnoty

Parafia Matki Bożej Królowej Polski aktywnie angażuje swoich członków we wszelkiego rodzaju działalność społeczną oraz duszpasterską. Organizowane są regularne spotkania grup modlitewnych, które odbywają się co środę po wieczornej mszy św., a także rekolekcje wielkopostne prowadzone przez zaproszonych gości specjalistów od duchowości chrześcijańskiej.

Dla młodzieży przygotowywane są różnorodne warsztaty tematyczne związane z życiem religijnym oraz wyjazdy integracyjne mające na celu pogłębianie więzi między uczestnikami a Bogiem. Rodzice mogą liczyć na wsparcie ze strony plebanii podczas przygotowań dzieci do Pierwszej Komunii Świętej czy Sakramentu Bierzmowania.

Ważnym elementem życia wspólnotowego jest również opieka nad starszymi członkami parafian poprzez odwiedziny domowe czy pomoc materialną dla potrzebujących rodzin mieszkających na terenie naszej parafii rzymskokatolickiej w Łętowem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *