Małe Ciche, Ośrodek duszpasterski św. Józefa

parafia

  Małe Ciche 47    34‑531 Murzasichle

  www.maleciche.dominikanie.pl/
  maleciche@dominikanie.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Biały Dunajec

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 20:00
Niedziele święta: 8:30, 11:00, 20:00, 9:00 (kaplica Wiktorówki), 11:00 (kaplica Wiktorówki), 13:00 (kaplica Wiktorówki)
Okres zimowy:
Dni powszednie: 18:00
Niedziele święta: 8:30, 11:00, 18:00, 9:00 (kaplica Wiktorówki), 11:00 (kaplica Wiktorówki), 13:00 (kaplica Wiktorówki), 17:00 (kaplica Wiktorówki), 18:00 (schronisko Pawilon Włosienica), 19:30 (schronisko Roztoka), 20:00 (schronisko Dolina Pięciu Stawów)

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/male-ciche-osrodek-duszpasterski-sw-jozefa/

Lokalizacja Małe Ciche, Ośrodek duszpasterski św. Józefa

Mapa

 

Małe Ciche – Serce Góralskiej Tradycji i Wiary

Małe Ciche to urokliwa miejscowość położona w sercu Tatr, która przyciąga nie tylko turystów, ale również wiernych z całej Polski. Znajduje się tutaj Ośrodek duszpasterski św. Józefa, który od lat jest duchowym centrum dla lokalnej społeczności oraz odwiedzających.

Ośrodek duszpasterski św. Józefa pełni kluczową rolę w życiu religijnym mieszkańców Małego Cichego i okolicznych miejscowości. Parafia rzymskokatolicka oferuje liczne msze święte oraz inne uroczystości religijne, które są ważnym elementem życia codziennego parafian.

W każdą niedzielę oraz dni powszednie wierni mogą uczestniczyć we mszy św., modląc się o boże błogosławieństwo dla siebie i swoich bliskich. W kościele regularnie odbywają się także nabożeństwa specjalne, takie jak uroczystość Najświętszego Ciała czy sakramentu bierzmowania młodzieży.

Ośrodek duszpasterski św. Józefa – Historia i Misja

Historia Ośrodka duszpasterskiego św. Józefa w Małym Cichem jest ściśle związana z historią samej miejscowości oraz jej mieszkańców. Kościół został założony na początku XX wieku jako odpowiedź na rosnące potrzeby duchowe lokalnej społeczności góralskiej.

Od momentu powstania parafia rzymskokatolicka rozwijała się dynamicznie, stając się centrum życia religijnego regionu Podhalańskiego. Dzięki zaangażowaniu kolejnych proboszczów oraz wsparciu parafian udało się stworzyć miejsce pełne ciepła i wiary.

Misją ośrodka jest niesienie pomocy duchowej wszystkim potrzebującym poprzez organizację licznych wydarzeń religijnych oraz spotkań modlitewnych dla różnych grup wiekowych – od dzieci po seniorów.

Msze Święte w Naszej Parafii – Harmonogram i Ważne Informacje

Każdy tydzień w naszej parafii obfituje w różnorodne wydarzenia liturgiczne dostosowane do potrzeb wiernych wszystkich pokoleń. Msze Święte odbywają się codziennie: od poniedziałku do soboty o godzinie 18:00, a także dodatkowe msze rano we wtorki i czwartki o godzinie 7:00 rano.

W niedzielę natomiast odprawiane są trzy główne nabożeństwa – poranna mszę o godzinie 8:00, południowa mszę o godzinie 11:00 oraz wieczorna mszę o godzinie 17:00 – dając możliwość uczestnictwa każdemu bez względu na plan dnia tygodniowego czy obowiązki zawodowe lub rodzinne.

Dodatkowo co piątek odbywa się specjalna adoracja miłosierdzia Bożego połączona z możliwością spowiedzi przed zakończeniem tygodnia pracy bądź nauki szkolnej dla młodzieży uczniów pobliskiego liceum katolickiego imienia Jana Pawła II-go

Życie Duchowe Wspólnoty – Modlitwy Specjalne I Uroczystości Liturgiczne

Parafia rzymskokatolicka Małego Cichego dba również oto by każdy dzień był okazją do pogłębiania relacji z Bogiem poprzez różnorodne formy modlitwy indywidualnej wspólnotowej takiej jak różańcowa nowenna fatimska rozpoczynająca każdego miesiąca pierwszą środową Mszą Świetną ofiarowaną intencji rodziców chorych dzieci

Nie brakuje tu również wyjątkowych chwil podczas których cała wspólnota może zebrać sie razem wokół jednego stołu eucharystycznego celebrować najważniejsze chrześcijańskie święta kalendarza liturgicznego np.: Boże Narodzenie Wielkanoc Zesłanie Ducha Świetego Wszystkich Swiętych Zaduszny Piątku Listopada kiedy to szczególnie wspominamy naszych ukochanych Zmarłych prosząc Boga Zaplać ich Duszę

Na zakończenie warto podkreślić że życie duchowe naszej Parafii nie ogranicza sie wyłącznie murach kościelnych lecz obejmuje szeroko rozumiane działania misyjne społeczne kulturalno-edukacyjne skierowane zarówno dorosłych jak dzieci młodzieży dzięki czemu możemy mówić prawdziwie żywej aktywnie działającej wspólnocie chrześcijańskiej

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *