Mizerna, Rektorat Matki Bożej Różańcowej

parafia

  Mizerna 154    34-440 Kluszkowce

  www.mizernakosciol.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Niedzica

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 18:00, 7:00 (pon., wt., czw.), 18:00 (śr., pt., sob.)
Niedziele święta: 7:00, 10:00, 18:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 17:00
Niedziele święta: 7:00, 10:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/mizerna-rektorat-matki-bozej-rozancowej/

Lokalizacja Mizerna, Rektorat Matki Bożej Różańcowej

Mapa

 

Mizerna – Rektorat Matki Bożej Różańcowej

Historia i położenie parafii w Mizernej

Mizerna to malownicza miejscowość położona w południowej Polsce, która od lat przyciąga wiernych swoją duchową atmosferą i pięknem natury. W centrum tej niewielkiej osady znajduje się Rektorat Matki Bożej Różańcowej, który pełni rolę głównego ośrodka religijnego dla mieszkańców oraz odwiedzających.

Rektorat ten ma bogatą historię sięgającą kilku wieków wstecz. Parafia rzymskokatolicka została założona na początku XVIII wieku i od tego czasu nieprzerwanie służy lokalnej społeczności. Kościół jest znany z pięknych fresków oraz zabytkowych elementów architektonicznych, które przyciągają miłośników sztuki sakralnej.

Położenie rektoratu sprawia, że jest on łatwo dostępny zarówno dla mieszkańców Mizernej, jak i okolicznych miejscowości. Dzięki temu wierni mogą regularnie uczestniczyć we mszy św oraz innych nabożeństwach organizowanych przez parafię.

Msze święte i uroczystości religijne w naszej parafii

W rektoracie Matki Bożej Różańcowej odbywają się regularne msze święte oraz różnorodne uroczystości religijne. Msze św są odprawiane codziennie o różnych godzinach, co umożliwia wiernym znalezienie odpowiedniego terminu do uczestnictwa w eucharystii.

Szczególnym wydarzeniem są uroczystości najświętszego ciała Chrystusa oraz sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii rzymskokatolickiej. Te wyjątkowe chwile gromadzą licznych parafian pragnących wspólnie modlić się i prosić o boże błogosławieństwo dla siebie oraz swoich bliskich.

Niedziela to dzień szczególnie ważny dla wszystkich katolików mieszkających na terytorium naszej parafii rzymskokatolickiej Jana Chrzciciela. Wierni spotykają się wtedy na mszach niedzielnych by wspólnie celebrować dzień Pański poprzez modlitwę i udział we wspólnotowych nabożeństwach.

Życie codzienne rektora i proboszcza kościoła

Codzienne życie proboszcza kościoła Matki Bożej Różańcowej jest pełne obowiązków związanych z prowadzeniem działalności duszpasterskiej oraz administracyjnej całej parafii rzymskokatolickiej Jana Chrzciciela . Proboszcz dba nie tylko o duchowy rozwój swojej wspólnoty ale także troszczy się o utrzymanie plebanii , cmentarza czy organizację różnorodnych wydarzeń kulturalno-religijnych .

W tygodniu można spotkać go podczas wizyt duszpasterskich u chorych lub starszych członków społeczności którzy potrzebują wsparcia duchowego . Każdego dnia stara sie być blisko swoich wiernych aby pomagać im rozwiązać problemy jakie napotykają na swojej drodze życiowej .

Proboszcz współpracuje również ściśle ze szkołą katechetyczną gdzie prowadzi zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci młodzieży rodzicow przygotowujących swoje pociechy do pierwszej komunii swietej bądź bierzmowania . To właśnie dzięki jego zaangażowaniu wielu młodych ludzi odkrywa prawdziwe wartości chrześcijańskie które stanowią fundament ich przyszłego życia dorosłego .

Bóg zapłać wszystkim którzy angażują sie aktywnie życie naszą lokalną społeczność !

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *