Mogilany, Parafia św. Bartłomieja Apostoła

parafia

  ul. Krakowska 2    32-031 Mogilany

  www.mog.katolicki.eu
  parafia.mogilany@op.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Mogilany

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 7:00, 18:00
Niedziele święta: 7:30, 9:30, 11:00, 17:00
Okres zimowy:
Dni powszednie: 6:30, 17:30
Niedziele święta: 7:30, 9:30, 11:00, 17:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/mogilany-parafia-sw-bartlomieja-apostola/

Lokalizacja Mogilany, Parafia św. Bartłomieja Apostoła

Mapa

 

Mogilany – Parafia św. Bartłomieja Apostoła

Historia i położenie parafii w Mogilanach

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach to miejsce o bogatej historii i głębokich tradycjach religijnych. Położona na malowniczym wzgórzu, parafia rzymskokatolicka przyciąga wiernych nie tylko z samej miejscowości, ale również z okolicznych terenów. Kościół parafialny jest jednym z najważniejszych punktów na mapie duchowej regionu.

Kościół św. Bartłomieja został założony w XIII wieku i od tamtej pory pełni rolę centrum życia religijnego dla mieszkańców Mogilan oraz sąsiednich miejscowości. Wnętrze kościoła zachwyca pięknymi freskami oraz zabytkowymi elementami architektury sakralnej, które przyciągają zarówno wiernych jak i turystów zainteresowanych historią sztuki.

Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który swoją posługę rozpoczął kilka lat temu i od tego czasu aktywnie angażuje się w życie wspólnoty parafialnej oraz organizację licznych wydarzeń religijnych.

Msze święte i nabożeństwa – harmonogram tygodniowy

W naszej parafii msze święte odbywają się codziennie według ustalonego harmonogramu:

– Poniedziałek: 7:00
– Wtorek: 18:00
– Środa: 7:00
– Czwartek: 18:00
– Piątek: 7:00
– Sobota (msza wieczorna): 18:30
– Niedziela (msza poranna): 8:30

Nabożeństwa specjalne takie jak uroczystość Najświętszego Ciała czy sakrament bierzmowania są ogłaszane z wyprzedzeniem podczas niedzielnych mszy oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wierni mają możliwość uczestnictwa we mszach zarówno rano jak i wieczorem, co pozwala dostosować modlitwy do indywidualnego planu dnia każdego członka wspólnoty.

Życie wspólnotowe – inicjatywy dla młodzieży i dorosłych

Parafia stawia duży nacisk na integrację społeczności lokalnej poprzez różnorodne inicjatywy skierowane do różnych grup wiekowych. Młodzież ma możliwość uczestniczenia w spotkaniach formacyjnych przygotowujących do sakramentu bierzmowania oraz licznych warsztatach tematycznych organizowanych przez katechetów.

Dla dorosłych przewidziane są rekolekcje adwentowe oraz wielkopostne prowadzone przez zaproszonych gości specjalizujących się w duchowości chrześcijańskiej. Rodzice mogą liczyć na wsparcie duszpasterzy podczas spotkań rodzinnych mających na celu umocnienie więzi rodzinno-religijnych.

Na terenie plebanii regularnie odbywają się także spotkania grup modlitewnych skupiających osoby pragnące pogłębiać swoją relację z Bogiem poprzez wspólną modlitwę różańcową czy adorację Najświętszego Sakramentu.

Mogilany to miejsce gdzie tradycja spotyka nowoczesność a wiara jednoczy ludzi niezależnie od wieku czy statusu społecznego.

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *