Mucharz, Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika

parafia

  Mucharz 111    34-106 Mucharz

  www.parafiamucharz.pl
  parafiamucharz@onet.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Wadowice Południe

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 18:00
Niedziele święta: 7:00, 9:30, 11:00, 17:00, 8:30 (kaplica Jaszczurowa)
Okres zimowy:
Dni powszednie: 17:00
Niedziele święta: 7:00, 9:30, 11:00, 16:00, 8:30 (kaplica Jaszczurowa)

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/mucharz-parafia-sw-wojciecha-bm/

Lokalizacja Mucharz, Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika

Mapa

 

## Historia i znaczenie parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Mucharzu

Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Mucharzu to miejsce o bogatej historii, które od lat gromadzi wiernych z całego terytorium parafii. Kościół, położony malowniczo na wzgórzu, jest nie tylko miejscem modlitwy, ale również centrum życia społecznego dla mieszkańców Mucharza. W każdą niedzielę oraz sobotę odbywają się tutaj msze święte, podczas których wierni mogą uczestniczyć w sakramentach oraz wspólnie modlić się za zmarłych.

Proboszcz parafii dba o to, aby każdy czuł się tu mile widziany. Mszy św przewodniczy z wielkim zaangażowaniem, co sprawia że nabożeństwa są pełne duchowej głębi i autentyczności. Parafianie chwalą sobie także godziny mszy dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych – od młodzieży po starszych mieszkańców.

Wydanie najbliższych ogłoszeń parafialnych zawsze zawiera informacje na temat godzin mszy oraz planowanych wydarzeń religijnych takich jak sakrament bierzmowania czy uroczystości związane ze świętymi patronami kościoła.

## Życie religijne i społeczne – Msze Święte w Parafii Św. Wojciecha

Msze święte odprawiane są regularnie przez cały tydzień:

– Niedziela: 8:00 | 10:00 | 12:00
– Sobota (wigilijna): 18:00
– Dni powszednie: 7:30 | 17:30

Na szczególną uwagę zasługują nabożeństwa organizowane podczas najbliższych świat liturgicznych takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. To wtedy kościół staje się miejscem spotkań rodzinnych oraz wspólnotowych modlitw dziękczynnych „Bóg zapłać”.

Mucharz to miejsce gdzie tradycja spotyka nowoczesność – zarówno rodzice jak i młodzież angażują się aktywnie w życie parafialne poprzez różnorodne inicjatywy takie jak zbiórki charytatywne czy koncerty muzyki sakralnej organizowane na terenie diecezji.

Kościół stanowi więc nie tylko duchowe serce Mucharza ale również ważny punkt integracji lokalnej społeczności – wszyscy razem tworzą jedną wielką rodzinę wierzących oddanych bogu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *