Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie − parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Rzeszów Fara. Erygowana w 1982 roku. Mieści się przy ulicy Prymasa Tysiąclecia.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Rzeszów Fara

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie – więcej informacji

Adres
ul. Prymasa Tysiąclecia 135-510 Rzeszów

Data powołania

21 czerwca 1982

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Dekanat
Rzeszów Fara

Wspomnienie liturgiczne
• Czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego • 11 lutego

 

Historia i działalność Parafii Bożego Ciała w Rzeszowie

Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie, znana również jako parafia rzymskokatolicka, to miejsce o bogatej historii i głębokiej tradycji. Rozpoczęcie jej działalności datuje się na 1905 rok. Kościół znajduje się w sercu miasta, co sprawia, że jest łatwo dostępny dla wiernych pragnących wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we mszy świętej.

Codziennie odbywają się tutaj liturgie, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Msza święta gromadzi wiernych z różnych względów – duchowych potrzeb czy też intencji osobistych. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub informacji dotyczących życia parafialnego.

Kościół nie tylko pełni funkcję miejsca modlitwy, ale także organizuje różne wydarzenia społeczno-religijne. Wspólnota aktywnie angażuje się w życie miasta poprzez akcje charytatywne oraz spotkania integracyjne. Dzięki temu Parafia Bożego Ciała żywo oddziałuje na serca swoich wiernych każdego dnia tygodnia – od poniedziałku do niedzieli.

Warto odwiedzić stronę internetową parafii, aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami oraz godzinami mszy świętych i innych liturgii kościelnych prowadzonych przez księdza Piotra Jezusa Domu Liturgicznego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *