Parafia Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie szklarskoporębskim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest o. Zygmunt Mikołajczyk OFMConv. Obsługiwana przez księży franciszkanów konwentualnych. Erygowana w 1888.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Szklarska Poręba

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie – więcej informacji

Siedziba
Szklarska Poręba

Adres

ul. Wyszyńskiego 2
58-580 Szklarska Poręba

Data powołania
1888

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie – serce duchowe miasta

Parafia Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie to wyjątkowe miejsce, które od lat przyciąga wiernych z całej okolicy. Parafia rzymskokatolicka została założona w 1894 roku i od tego czasu pełni ważną rolę w życiu religijnym mieszkańców. Kościół, który jest centralnym punktem parafii, zachwyca swoją architekturą oraz wnętrzem, gdzie codziennie odbywają się msze święte.

Msze święte odprawiane są zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć we wspólnej modlitwie i liturgii o różnych porach dnia. Kancelaria parafialna działa przez cały tydzień, umożliwiając załatwienie spraw związanych z intencjami mszy czy innymi potrzebami duszpasterskimi.

Księża posługujący w tej parafii angażują się nie tylko podczas liturgii mszy świętej, ale również organizując różne inicjatywy dla społeczności lokalnej. Dom parafialny tętni życiem dzięki licznym spotkaniom grup modlitewnych oraz wydarzeniom kulturalnym.

Rozpoczęcie każdej niedzieli od uczestnictwa we mszy daje wiernym możliwość zanurzenia się głęboko w duchową atmosferę miejsca poświęconego Jezusowi Chrystusowi. Parafia Bożego Ciała jest prawdziwie sercem miasta Szklarska Poręba – miejscem pełnym wiary i nadziei dla wszystkich odwiedzających ją osób.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *