Parafia Chrystusa Króla w Dłużycach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Chrystusa Króla w Dłużycach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Ścinawa w diecezji legnickiej. Erygowana w 1991[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Ścinawa

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Chrystusa Króla w Dłużycach – więcej informacji

Siedziba
Dłużyce

Adres

Dłużyce 16
59-330 Ścinawa

Data powołania
23 grudnia 1991

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Administrator
ks. Andrzej Pławiak

Wspomnienie liturgiczne
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

Parafia Chrystusa Króla w Dłużycach – serce wspólnoty

Parafia Chrystusa Króla w Dłużycach, założona w 1925 roku, jest centralnym punktem życia religijnego mieszkańców. Kościół parafialny, dedykowany Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, przyciąga wiernych na codzienne mszy świętej oraz niedzielne liturgie. W dni powszednie księża prowadzą modlitwę i celebrują Eucharystię z żywością i oddaniem.

Rozpoczęcie każdej mszy odbywa się punktualnie według harmonogramu dostępnego w kancelarii parafialnej. Parafia rzymskokatolicka zapewnia również wsparcie duchowe poprzez organizowanie intencji mszalnych oraz spotkań modlitewnych dla różnych grup wiekowych. W niedziele kościół tętni życiem dzięki licznej obecności wiernych.

Dom Boży nie tylko służy jako miejsce kultu religijnego, ale także jako centrum społeczności lokalnej, gdzie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Księża z zaangażowaniem dbają o rozwój duchowy parafian oraz utrzymanie tradycji katolickiej na najwyższym poziomie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *