Parafia Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Partyzantów w Janowicach Wielkich.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich – więcej informacji

Siedziba
Janowice Wielkie

Adres

ul. Partyzantów 5
58-520 Janowice Wielkie

Data powołania
1367

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich – serce duchowego życia

Parafia Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich to parafia rzymskokatolicka, która od lat stanowi centrum duchowego życia mieszkańców. Kościół, którego budowę rozpoczęto w 1923 roku, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii. Msze święte odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej codziennie rano oraz wieczorem.

Księża z tej parafii dbają o żywo rozwijające się życie religijne wspólnoty. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy załatwienia spraw formalnych związanych z kościołem.

W każdą niedzielę wierni gromadzą się na mszy świętej, aby wspólnie modlić się do Jezusa Chrystusa i składać intencje płynące prosto z serca. Parafia organizuje również różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz spotkania dla dzieci i młodzieży w domu parafialnym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *