Parafia Chrystusa Króla w Osieku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Chrystusa Króla w Osieku – parafia rzymskokatolicka w Osieku, znajdująca się w dekanacie Lubin Wschód w diecezji legnickiej. Została erygowana w 1985. Mieści się przy ulicy św. Katarzyny 73a. Obsługiwana jest przez księży salezjanów.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Chrystusa Króla w Osieku – więcej informacji

Siedziba
Osiek

Adres

ul. św. Katarzyny 73a, Osiek
59-300 Lubin

Data powołania
1985

Wyznanie
katolicyzm

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Chrystusa Króla w Osieku – Miejsce Żywej Wiary

Parafia Chrystusa Króla w Osieku to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią. Została założona w 1930 roku i od tamtej pory pełni rolę duchowego centrum dla lokalnej społeczności. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy oraz niedzielnych mszy świętych.

Msza święta odbywa się codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia prowadzona przez księży jest starannie przygotowana, aby wierni mogli głęboko przeżywać spotkanie z Jezusem Chrystusem. Wierni mogą składać intencje mszy świętej oraz korzystać z kancelarii parafialnej.

Rozpoczęcie każdej liturgii to moment szczególnego skupienia na duchowym życiu wspólnoty. Parafia dba również o życie sakramentalne swoich wiernych poprzez organizowanie licznych nabożeństw i wydarzeń religijnych zarówno wewnątrz kościoła, jak i poza jego murami.

Domu Bożego nie opuszcza żaden dzień bez modlitwy; serca wiernych biją tu żywo każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *