Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach

parafia

Proboszcz: ks. kan. Sławomir Ciebiada
Wikariusz: ks. Kamil Siuta
Telefon: 42 215-43-31
Adres:
Karniszewicka
99
95-200
Pabianice

Email: [
Email protected]
Strona internetowa: http://chrystusnazatorzu.pl/
Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Pabianicki

Msze święte

niedziela i święta: 06:30, 12:00, 18:00
pozostałe dni:

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/chrystusa-krola-wszechswiata

Lokalizacja Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach

 

Historia Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach

Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach ma bogatą i długą historię, która sięga lat 30. XX wieku. Wtedy to mieszkańcy Pabianic zaczęli odczuwać potrzebę posiadania własnej parafii, która mogłaby służyć duchowym potrzebom lokalnej społeczności. Początkowo msze św odbywały się w tymczasowych miejscach, ale z czasem udało się wybudować kościół.

Kościół został konsekrowany w 1938 roku i od tego czasu stał się centralnym punktem religijnym dla wielu wiernych. Architektura naszego kościoła jest przykładem tradycyjnego stylu sakralnego z elementami neogotyckimi, co sprawia, że budowla ta jest nie tylko miejscem modlitwy, ale również ważnym zabytkiem architektonicznym.

W naszej parafii regularnie odbywają się nabożeństwa czerwcowe oraz inne uroczystości liturgiczne takie jak komunie czy bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we mszach świętych oraz innych wydarzeniach organizowanych przez naszą wspólnotę.

Życie codzienne i działalność duszpasterska

Każdego dnia tygodnia nasza parafia rzymskokatolicka oferuje różnorodne możliwości uczestnictwa we mszach świętych oraz nabożeństwach. Msza św odprawiana jest codziennie rano i wieczorem, a także w najbliższą sobotę o specjalnych godzinach dostosowanych do potrzeb parafian.

Dni powszednie są okazją do spokojniejszej refleksji nad życiem duchowym podczas mszy porannych lub wieczornych nabożeństw. W niedzielę natomiast msze przyciągają większą liczbę wiernych – zarówno dorosłych jak i dzieci – którzy pragną wspólnie przeżywać swoją wiarę.

Naszym celem jest nie tylko zapewnienie regularnych spotkań liturgicznych, ale także wsparcie duchowe dla wszystkich członków naszej wspólnoty poprzez różne formy działalności duszpasterskiej takie jak katechezy czy spotkania grup modlitewnych.

Działalność charytatywna Caritas

Jednym z filarów naszej parafii jest aktywna działalność charytatywna prowadzona przez Caritas Parafialną. Organizacja ta pomaga najbardziej potrzebującym członkom społeczności poprzez zbiórki ofiar na rzecz ubogich rodzin oraz organizowanie akcji pomocowych takich jak rozdawanie żywności czy ubrań przed zimą.

Caritas angażuje również młodzież szkolną oraz dorosłych wolontariuszy do udziału w różnych inicjatywach mających na celu poprawienie warunków życia osób starszych i samotnych zamieszkujących teren naszej parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą bliźnim do kontaktu z kancelarią parafialną lub zakrystią po każdej mszy świętej celem uzyskania szczegółowych informacji o możliwościach zaangażowania się w tę szlachetną misję niesienia bożego błogosławieństwa innym ludziom.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *