Parafia CZYŻÓW, Matki Bożej Nieustającej Pomocy

parafia

Adres:
28-130 Stopnica, Czyżów 99a
tel. 531-708-906

Proboszcz:
ks. Jan Ślusarczyk, mgr teol., ur. 1966 (Brzeziny), wyśw. 1992, mian. 2008

Rys historyczny:
Niewielka rolnicza miejscowość położona w Gminie Stopnica. Nie ma przemysłu. Daleko od zgiełku.  Mieszkańcy utrzymują niewielkie gospodarstwa rolne, gdzie uprawiają przeważnie truskawki i warzywa, zboże.

Diecezja: Diecezja kielecka

Dekanat: Dekanat stopnicki

Budowę kościoła rozpoczęto w 1982 r. Kamień węgielny poświęcił papież Jan Paweł II. Został on wmurowany  mury nowego kościoła w 3 czerwca 1982 r. Prace budowlane ukończono w 1987 r. Zadbane obejście krzewy dookoła, trawnik i chodnik też świadczą o trosce wiernych o kościół. Parafia jest młoda, powstała z macierzystej parafii w Stopnicy i Oleśnicy na mocy dekretu bpa Kazimierza Ryczana w 1994 r.

W ołtarzu głównym umieszczono duży krucyfiks. W bocznych ołtarzach z nastawą marmurową znajdują się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz obraz Jezusa Miłosiernego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *