Parafia Ducha Świętego w Chronowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Ducha Świętego w Chronowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Lipnica Murowana[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Lipnica Murowana

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Ducha Świętego w Chronowie – więcej informacji

Siedziba
Chronów

Adres

Chronów 16
32-720 Nowy Wiśnicz

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Lipnica Murowana

Wspomnienie liturgiczne
uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

Parafia Ducha Świętego w Chronowie – serce wspólnoty

Parafia Ducha Świętego w Chronowie to parafia rzymskokatolicka, która od lat łączy wiernych we wspólnej modlitwie. Kościół został założony w XIX wieku i od tego czasu pełni ważną rolę w życiu mieszkańców. Proboszczem parafii jest obecnie ks. Jan Kowalski, który wraz z wikarym oraz innymi duchownymi dba o rozwój duchowy parafian.

W kościele odbywają się regularne msze św., liturgie oraz sakramenty takie jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź. W zakrystii kapłani przygotowują intencje mszalne oraz homilie na każdą msza święta, które głęboko poruszają wiernych.

Kancelaria czynna jest codziennie, umożliwiając załatwienie spraw związanych z sakramentami czy edukacją katolicką. Parafianie angażują się również w działalność charytatywną i wolontariat, organizując festyny parafialne oraz wydarzenia religijne podczas adwentu i wielkiego postu.

Kaplica przy kościele służy do cichej modlitwy i kontemplacji ewangelii przez cały dzień. Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy także w katechezie dzieci i młodzieży, kształtując ich religię oraz wartości chrześcijańskie pod opieką proboszcza i katechetów diecezjalnych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *