Parafia GNIEZNO par. pw. bł. Michała Kozala BM

parafia

Podstawowe informacje o parafii

Diecezja: Archidiecezja gnieźnieńska

Dekanat: Dekanat gnieźnieński I

GNIEZNO par. pw. bł. Michała Kozala BM

Dekanat gnieźnieński I

62‑200 Gniezno

ul. E. Orzeszkowej 22d
tel: 61 426 27 49 (tel/fax)
e-mail: 1gniezno5@parafie.org.pl
www: strona parafii
fb: profil facebook

Duchowni pracujący w parafii

Proboszcz: ks. Piotr BULANDA
Wikariusz: ks. Adrian Dominik BRUDNIAK
Mieszka w parafii: ks. Jan TYPA
Mieszka w parafii: ks. Andrzej GÓRNIK
Mieszka w parafii: ks. Sławomir DZIERMAN

Porządek Mszy św.

Niedziele: 7:30, 9:30, 11:00 (Msza dla dzieci), 14:00, 18:00
Dni powszednie: 9:00, 18:00

Rys historyczny

Parafia bł. Michała Kozala w Gnieźnie powstała 1 stycznia 1988 roku z założeniem budowy kościoła parafialnego. Do czasu wzniesienia nowej świątyni, przez prawie 30 lat liturgia sprawowana była w kościele na „Dziekance” oraz w kaplicy znajdującej się przy plebani na ul. Orzeszkowej 22d. Obecny kościół parafialny zbudowany został w latach 2014-2018 jako wotum wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Autorem projektu jest Przemysław Sznajder z Krosna. 27 kwietnia 2018 roku był ostatnim dniem, w którym odprawiona została liturgia w kaplicy parafialnej. Odtąd Msze św. i nabożeństwa sprawowane są już w nowej świątyni. 5 maja 2018 została poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej – dar pielgrzymów z michalickiej parafii w Australii. 17 czerwca 2018 roku abp Wojciech Polak Prymas Polski dokonał uroczystej konsekracji kościoła.

Święto patronalne:

bł. Michał Kozal BM, 14.06

Inne kościoły i kaplice:

kaplica pw. Świętej Rodziny w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych
kaplica szpitalna