Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mysłakowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest o. Jan Grzywna OFM Conv. Obsługiwana przez zakon franciszkanów konwentualnych. Założona w 1301 roku.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Karpacz

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach – więcej informacji

Siedziba
Kowary

Adres

plac Franciszkański 1
58-530 Kowary

Data powołania
1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach – miejsce modlitwy i wspólnoty

Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach jest rzymskokatolicką parafią z bogatą historią. Powstała ona na początku XX wieku, a jej kościół został konsekrowany w 1920 roku. Znajduje się w sercu malowniczych Kowar, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla wiernych z całej okolicy.

Codziennie odbywają się tam msze święte zarówno rano, jak i wieczorem. W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 7:00 oraz 18:00. W niedzielę i dni świąteczne msza zaczyna się o 8:00, 10:30 oraz 18:00. Parafianie mogą również skorzystać z kancelarii parafialnej codziennie po zakończeniu mszy świętej.

Księża prowadzący tę parafię są zawsze gotowi do wsparcia duchowego swoich wiernych poprzez modlitwę oraz rozmowę duchową. Parafia organizuje także liczne wydarzenia religijne i społeczne mające na celu integrację wspólnoty oraz pogłębianie wiary każdego dnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *