Parafia KOŁDRĄB par. pw. św. Jana Chrzciciela

parafia

Podstawowe informacje o parafii

Diecezja: Archidiecezja gnieźnieńska

Dekanat: Dekanat rogowski

KOŁDRĄB par. pw. św. Jana Chrzciciela

Dekanat rogowski

88-430 Janowiec Wlkp.

Kołdrąb 3
tel: 52 302 60 23
e-mail: rogowo4@parafie.org.pl

Duchowni pracujący w parafii

Proboszcz: ks. Jan BROŃCZYK

Porządek Mszy św.

Niedziele: 8:00, 11:00 Kołdrąb; 9:30 Skórki
Dni powszednie: 18:00 (czas letni); 17:00 (czas zimowy)

Rys historyczny

Parafia założona i uposażona została prawdopodobnie przez królów polskich w początkach XII wieku. Pierwotny drewniany kościół spłonął w 1889 roku. Budowę obecnej, neogotyckiej świątyni ukończono w 1903 roku. W tym samym roku została konsekrowana. Charakterystycznym elementem budowli jest wysoka, ośmioboczna wieża zwieńczona ostrosłupowym hełmem. Wystrój wnętrza oraz wyposażenie reprezentują styl neogotycki. Na uwagę zasługuje XIX-wieczny krucyfiks.

Święto patronalne:
św. Jan Chrzciciel, 24.06

Inne kościoły i kaplice:
kościół pw. św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Skórkach