Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1993[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach – więcej informacji

Siedziba
Pisarzowice

Adres

Pisarzowice 120
59-800 Lubań

Data powołania
25 lipca 1993

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

 

Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach – serce wspólnoty

Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Jej początki sięgają XIX wieku, kiedy to rozpoczęcie budowy kościoła miało miejsce. Kościół jest nie tylko miejscem kultu, ale również centrum życia społecznego i duchowego mieszkańców. Codziennie odprawiane są msze święte, a liturgia przyciąga wiernych z całej okolicy.

W dni powszednie i niedziele wierni gromadzą się na modlitwę oraz msze święte, które prowadzą księża z wielkim zaangażowaniem. Parafia oferuje także liczne intencje mszalne oraz możliwość skorzystania z kancelarii parafialnej.

W każdą niedzielę odbywa się uroczysta msza święta, której atmosfera porusza serca wszystkich uczestników. Dom Boży w Pisarzowicach tętni życiem dzięki aktywnemu udziałowi parafian i ich zaangażowaniu we wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności i szerzenia miłości Jezusa Chrystusa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *