Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie

parafia

Proboszcz: ks. prał. Jacek Ambroszczyk
Wikariusz: ks. dr Ireneusz Słoma, ks. Michał Dolaciński
Telefon: 44 634-11-00
Adres: ul. Sienkiewicza 3, 97-425 Zelów
Strona internetowa: http://www.parafiazelow.pl/
Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Zelowski

Msze święte

niedziela i święta: 06:30, 12:30, 16:00
pozostałe dni: 18:00

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/matki-boskiej-czestochowskiej-3

Lokalizacja Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie

 

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie – Historia i Tradycja

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie to miejsce o bogatej historii i głębokich tradycjach religijnych. Powstała na początku XX wieku, kiedy to lokalna społeczność rzymskokatolicka postanowiła zbudować własny kościół. Budowa świątyni rozpoczęła się w 1920 roku, a jej uroczyste poświęcenie miało miejsce kilka lat później. Od tego czasu parafia stała się centrum duchowego życia mieszkańców Zelowa.

W naszym kościele regularnie odbywają się msze św oraz nabożeństwa czerwcowe, które przyciągają wiernych z całej okolicy. W każdą niedzielę parafianie gromadzą się na mszach św, aby wspólnie modlić się i dziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św jest również okazją do spotkania z sąsiadami i bliskimi oraz do uczestnictwa we wspólnocie wiary.

Oprócz codziennych mszy św, nasza parafia organizuje różne uroczystości religijne oraz wydarzenia społeczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych wyjątkowych chwilach, które umacniają więzi między wiernymi i pozwalają lepiej poznać historię naszej parafii.

Nabożeństwa czerwcowe – Głębia Duchowości

Nabożeństwa czerwcowe są jednym z najważniejszych elementów życia duchowego Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie. Każdego roku w czerwcu wierni gromadzą się na specjalnych mszach świętych poświęconych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie. Te nabożeństwa mają szczególne znaczenie dla wielu parafianom ze względu na ich głęboki wymiar duchowy.

Podczas nabożeństw czerwcowych odprawiane są także koronka do Miłosierdzia Bożego oraz inne modlitwy liturgiczne mające na celu pogłębienie wiary uczestników tych spotkań religijnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach liturgicznych odbywających się zarówno podczas dni powszednich jak i niedzieli czy soboty!

Życie Parafialne – Aktywności dla Dzieci i Młodzieży

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej stawia duży nacisk na aktywizację najmłodszych członków swojej wspólnoty poprzez różnorodne inicjatywy skierowane zarówno do dzieci jak młodzieży! W najbliższą sobotę odbędzie się specjalna msza dla najmłodszych gdzie serdecznie zapraszamy dzieci wraz rodzinami!

Oprócz tego regularnie organizowane są lekcje katechezy przygotowujące młodych ludzi sakramentu komunii czy bierzmowania! Zapisy prowadzone zakrystii lub kancelarii!

Nie brakuje też działań Caritas naszej parafii – od zbiórek ofiary potrzebujących aż wolontariatu różnych akcjach charytatywnych! To doskonały sposób by pokazać młodemu pokoleniu wartość niesienia pomocy innym boże błogosławieństwo płynące dobrych uczynków!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *