Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu

parafia

Proboszcz: ks. Włodzimierz Kujawin
Wikariusz: ks. Piotr Górski
Telefon: 42 648-80-18
Adres:
Kościelna 22

95-020
Bedoń (poczta Andrespol)

Strona internetowa: www.parafiabedon24.pl
Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Łódź Olechów

Msze święte

niedziela i święta: 07:00, 12:30, 15:30, 18:00
pozostałe dni:

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/matki-boskiej-krolowej-polski

Lokalizacja Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu

 

Historia i znaczenie Parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu

Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu to miejsce o wielkim znaczeniu dla lokalnej społeczności. Historia tej parafii sięga kilku wieków wstecz, kiedy to pierwsza msza św. odbyła się na tym terenie. Od tamtego czasu, nasza parafia stała się sercem miasta i miejscem spotkań dla wielu parafian.

W czerwcu 2024 roku obchodzimy kolejną rocznicę powstania naszej parafii. Uroczystość ta zawsze przyciąga tłumy wiernych, którzy przybywają na mszę świętą, aby uczcić ten ważny moment w historii kościoła.

Na terenie naszej parafii znajduje się również cmentarz parafialny – miejsce spoczynku wielu pokoleń mieszkańców Bedonia. Jego historia jest równie fascynująca jak historia samej parafii.

Aktualności i życie codzienne Parafia św.

Życie codzienne w Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu jest pełne duchowej aktywności. Msze święte odbywają się każdego dnia powszedniego oraz niedziele, a wierni mają również możliwość skorzystania ze spowiedzi.

W okresie wakacyjnym liczba mszy wzrasta, aby sprostać potrzebom parafian oraz licznych turystów odwiedzających naszą parafię. Każdego poniedziałku, środy i piątki odbywają się nabożeństwa, podczas których wierni mogą skupić się na modlitwie i refleksji.

Aktualności z życia parafii są regularnie publikowane na stronie internetowej. Tam też można znaleźć informacje o nadchodzących uroczystościach oraz intencje mszalne.

Nasza Parafia to także miejsce, gdzie głoszone jest słowo ewangelii. Każda niedziela i każda msza św. to okazja do zrozumienia nauk Chrystusa i zastosowania ich w codziennym życiu.

W Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu dbamy o duchowy rozwój naszych parafian poprzez różnorodne formy działalności religijnej. Dla nas najważniejszy jest człowiek – jego duchowe potrzeby i relacja z Bogiem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *