Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Jaworze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Boskiej Różańcowej w Jaworze znajduje się w dekanacie jaworskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Waldemar Hawrylewicz. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 23 kwietnia 1996. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Jaworze – więcej informacji

Adres
ul. Jana Pawła II 459-400 Jawor

Data powołania

23 kwietnia 1996

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Jawor

Wspomnienie liturgiczne
7 października

 

Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Jaworze – historia i codzienność

Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Jaworze to wyjątkowe miejsce, które przyciąga wiernych od wielu lat. Ta parafia rzymskokatolicka została założona w 1950 roku, a jej kościół jest sercem lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tutaj mszy świętej, a księża dbają o duchowy rozwój parafian. W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 7:00 rano, a niedzielne msza jest celebrowana z wielkim zaangażowaniem.

Kancelaria parafialna otwarta jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy porady duchowej. Modlitwa i intencji są ważnym elementem życia wspólnoty – wierni spotykają się nie tylko na niedziele msza święta, ale także na modlitwę żywo każdego dnia tygodnia.

Kościół Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Jaworze to miejsce pełne historii i tradycji, gdzie każdy może znaleźć chwilę spokoju i refleksji nad tajemnicą Jezusa Chrystusa. Księża prowadzą różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz organizują spotkania dla rodzin i dzieci w domu parafialnym. To idealne miejsce do rozpoczęcie nowego rozdziału wiary!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *