Parafia Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Łodzi

parafia

Proboszcz: ks. Przemysław Solarski SDB
Telefon: 42 671-84-91
Adres:
Wodna
36
90-046
Łódź

Email: [
Email protected]
Strona internetowa: http://wspomozycielka-lodz.pl/
Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Łódź Widzew

Msze święte

niedziela i święta: 06:30, 12:00, 18:00
pozostałe dni:

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/matki-boskiej-wspomozenia-wiernych

Lokalizacja Parafia Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Łodzi

 

„`html

Historia Parafii Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Łodzi

Parafia Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Łodzi ma bogatą i fascynującą historię, która sięga wielu lat wstecz. Powstała na początku XX wieku, kiedy to lokalna społeczność postanowiła zbudować kościół, który stałby się duchowym centrum dla mieszkańców dzielnicy. Pierwsza msza św została odprawiona już w 1924 roku, a od tego czasu parafia nieustannie się rozwija.

Kościół parafialny jest prawdziwym klejnotem architektonicznym. Jego neogotycki styl przyciąga zarówno wiernych, jak i turystów z całej Polski. Z biegiem lat budynek przeszedł liczne renowacje, aby zachować jego pierwotny wygląd i dostosować go do potrzeb współczesnej wspólnoty.

Na przestrzeni dekad parafia świętowała wiele ważnych wydarzeń religijnych oraz społecznych. Organizowane są tu liczne nabożeństwa oraz uroczystości związane z życiem Kościoła katolickiego. Parafianie aktywnie uczestniczą we mszach świętych oraz angażują się w różnorodne inicjatywy charytatywne na rzecz lokalnej społeczności.

Msze święte – harmonogram i szczegóły

W naszej parafii msze święte odbywają się codziennie o różnych godzinach, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni moment na modlitwę i spotkanie z Bogiem. Mszy niedzielne cieszą się największym zainteresowaniem wiernych; odprawiane są one zazwyczaj o godzinie 8:00, 10:00 oraz 18:00.

W dni powszednie msze odbywają się rano oraz wieczorem – najczęściej o godzinie 7:00 i 18:30. Szczególną uwagę warto zwrócić na piątki – wtedy to organizowane są specjalne nabożeństwa połączone ze spowiedzią dla wszystkich chętnych wiernych.

Okres wakacyjny przynosi pewne zmiany w harmonogramie mszy świętych – część nabożeństw zostaje przeniesiona lub odwołana ze względu na mniejszą frekwencję parafian wyjeżdżających na urlopy letniego wypoczynku.

Cmentarz parafialny – miejsce pamięci

Cmentarz parafialny przy Parafii Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych jest miejscem pełnym historii i refleksji nad przemijaniem życia ludzkiego. Znajdujące się tutaj groby stanowią świadectwo minionych pokoleń mieszkańców Łodzi oraz ich oddania Bogu.

Regularnie organizowane są tu uroczystości związane ze Świętem Zmarłych czy innymi ważnymi datami liturgicznymi przypominającymi o konieczności modlitwy za dusze naszych bliskich zmarłych.

Dla wielu osób odwiedziny cmentarza wiążą się także ze specyficzną formą osobistej medytacji nad sensem życia ziemskiego wobec ewangelii Chrystusa oraz przygotowania do wiecznej szczęśliwości u boku Stworzyciela.
„`

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *