Parafia Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku – znajduje się w dekanacie Lubin Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży salezjanów. Erygowana w 1981. Mieści się pod numerem 86a.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku – więcej informacji

Siedziba
Chróstnik

Adres

Chróstnik 86A
59-311 Lubin

Data powołania
1981

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku – serce wspólnoty

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Rozpoczęcie działalności tej parafii datuje się na początek XX wieku, kiedy to miejscowi wierni zjednoczyli siły, by zbudować własny kościół. Dziś jest ona nie tylko miejscem modlitwy i liturgii mszy świętej, ale także centrum życia społecznego.

Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedzielę. Wierni mogą uczestniczyć we mszach porannych oraz wieczornych, co umożliwia każdemu znalezienie czasu na spotkanie z Jezusem. Księża dbają o duchowy rozwój parafian poprzez regularne nabożeństwa i spotkania modlitewne.

Kancelaria parafialna jest otwarta kilka razy w tygodniu, gdzie można załatwić wszelkie sprawy związane z sakramentami czy intencjami mszy świętej. Parafia żywo angażuje się również w życie lokalnej społeczności poprzez organizowanie różnych wydarzeń kulturalnych i charytatywnych.

Kościół Matki Bożej Bolesnej to miejsce pełne ciepła i serdeczności – prawdziwe serce domu dla wielu wiernych mieszkańców Chróstnika.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *