Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Zawichost[1].

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Zawichost

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich – więcej informacji

Siedziba
Góry Wysokie

Adres

27-620 Dwikozy
Góry Wysokie 50

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Dekanat
Zawichost

Wspomnienie liturgiczne
15 września

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich – historia i codzienne życie

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich to rzymskokatolicka wspólnota, która istnieje od 1885 roku. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem wspólnej modlitwy oraz celebrowania mszy świętej. Codziennie odbywają się tu liturgie, które gromadzą wiernych z różnych względów: intencji osobistych czy dziękczynienia.

Msze święte na dni powszednie rozpoczynają się o godzinie 7:00 rano, natomiast w niedzielę i niedziele o 10:00. Parafianie aktywnie uczestniczą w życiu kościoła poprzez różnorodne formy modlitwy i zaangażowanie we wspólnocie. Kancelaria parafialna jest otwarta każdego dnia roboczego.

Kościół nosi wezwanie Matki Bożej Bolesnej oraz Świętego Piotra – apostoła Jezusa Chrystusa. Strony internetowe parafii dostarczają aktualnych informacji dotyczących liturgii oraz wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie domu parafialnego. Parafia stanowi żywo bijące serce lokalnej społeczności, gdzie każdy może znaleźć duchowe wsparcie i pociechę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *