Parafia Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Przędzelu i należąca do diecezji sandomierskiej w dekanacie Rudnik nad Sanem. Wyodrębniona z parafii Racławice 8 grudnia 1970 roku[2]. Prowadzą ją księża diecezjalni[3]. Kościół parafialny pw. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu wybudowany w 1971[4].

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Rudnik nad Sanem

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu – więcej informacji

Siedziba
Przędzel

Adres

Przędzel, ul. Mickiewicza 62
37-420 Rudnik nad Sanem

Data powołania
8 grudnia 1970 roku

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu – historia i życie duchowe

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu to wyjątkowe miejsce, gdzie wierni codziennie gromadzą się na wspólnej modlitwie. Kościół, będący sercem tej parafii rzymskokatolickiej, powstał z inicjatywy lokalnych mieszkańców w 1925 roku. Od tamtej pory służy jako centrum życia religijnego dla całej wspólnoty.

Msze święte odbywają się tu codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia przyciąga wiernych różnych względów – od tych szukających duchowego wsparcia po tych pragnących uczestniczyć żywo we mszy świętej ku czci Jezusa Chrystusa.

Kancelaria parafialna jest otwarta regularnie, umożliwiając załatwienie spraw związanych z sakramentami oraz intencjami mszy. Warto odwiedzić tę stronę domową wiary i modlitwy nie tylko ze względu na jej bogatą historię, lecz także by poczuć ducha wspólnoty bijącego z serca kościoła pw. Piotra Apostoła.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *