Parafia Matki Bożej Bolesnej w Tymowej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Tymowej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Ścinawa w diecezji legnickiej. Erygowana w 1701[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Ścinawa

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Tymowej – więcej informacji

Siedziba
Tymowa

Adres

Tymowa 114
59-330 Ścinawa

Data powołania
02.01.1701

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Zbigniew Buła

Wspomnienie liturgiczne
15 września

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Tymowej – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Tymowej, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XIX wieku. Kościół parafialny jest miejscem codziennej modlitwy i spotkań wiernych z Jezusem. Msza święta odbywa się tutaj zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele. Rozpoczęcie każdej mszy świętej to moment głębokiej refleksji i duchowego zanurzenia.

Księża posługujący na terenie parafii dbają o żywe serca wiernych poprzez regularne liturgie oraz indywidualne intencje mszalne. Kancelaria parafialna otwarta jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy też załatwienia spraw formalnych związanych z kościołem.

W niedzielę msze święte przyciągają licznie zgromadzonych wiernych, którzy uczestniczą we wspólnej modlitwie i czerpią siłę do codziennego życia. Domu Bożego nie opuszcza także młodzież, która angażuje się w różnorodne inicjatywy duszpasterskie organizowane przez księży tejże parafii.

Liturgia odprawiana jest tu z wielką starannością, co podkreśla wyjątkowy charakter tego miejsca kultu religijnego. Wierni mają możliwość uczestnictwa we mszach transmitowanych na żywo dla tych, którzy nie mogą być obecni fizycznie. Parafia Matki Bożej Bolesnej to prawdziwe centrum duchowe lokalnej społeczności Tymowej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *