Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Grzegorz Sowa. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1991 roku z podziału parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach – więcej informacji

Adres
Bożejowice 24a59-700 Bolesławiec

Data powołania

1991

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Diecezja
legnicka

 

Historia i życie Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Powstała w 1923 roku, kiedy to rozpoczęcie działalności parafialnej miało miejsce dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy i mszy świętej. Codziennie odbywają się tu liturgia oraz msze na intencji wiernych.

W niedziele i dni powszednie kościół otwiera swoje drzwi dla wszystkich pragnących uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Księża z wielką troską dbają o duchowe potrzeby parafian, prowadząc kancelarię oraz organizując różnorodne wydarzenia religijne.

Niedziela to czas szczególny – msza gromadzi licznych wiernych pragnących oddać hołd Jezusowi Chrystusowi. Parafia żywo angażuje się również w życie społeczne, otwierając domy swoich serc dla potrzebujących wsparcia duchowego i materialnego.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach pozostaje ważnym punktem na mapie duchowej regionu, oferując miejsce do refleksji oraz głębokiego przeżywania wiary każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *