Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Nowogrodziec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Nowogrodziec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie – więcej informacji

Siedziba
Gościszów

Adres

Gościszów 150
59-730 Nowogrodziec

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Nowogrodziec

Wezwanie
Matki Boskiej Częstochowskiej

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie – historia i liturgia

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie, założona w 1924 roku, jest ważnym miejscem duchowym dla lokalnej społeczności. Ten rzymskokatolicki kościół znajduje się w malowniczej miejscowości Gościszów na Dolnym Śląsku. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Parafia nie tylko zapewnia duchowe wsparcie poprzez regularne msze i modlitwę, ale także angażuje wiernych do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie.

Księża z parafii dbają o żywość liturgii oraz organizują różnorodne wydarzenia religijne. W kancelarii parafialnej można załatwić sprawy związane z intencjami mszy czy sakramentami. Niedziela jest szczególnym dniem modlitwy i refleksji; wtedy to serca wiernych gromadzą się na wspólnej mszy świętej ku czci Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęcie każdej liturgii ma miejsce zazwyczaj o godzinie 10:00 rano, a kościół często staje się centrum życia społecznego mieszkańców domu Boga. Parafia rzymskokatolicka jest symbolem jedności oraz wiary chrześcijańskiej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *