Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy – znajduje się w dekanacie Legnica Zachód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest o. dr Tomasz Skibiński OFM. Obsługiwana przez franciszkanów z Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych. Erygowana 3 maja 1988. Mieści się na Osiedlu Sienkiewicza przy ulicy Tulipanowej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy – więcej informacji

Adres
ul. Tulipanowa 1a59-220 Legnica

Data powołania

3 maja 1988

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Legnica Zachód

Wezwanie
Matki Bożej Częstochowskiej

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy – serce duchowe miasta

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy to parafia rzymskokatolicka, która od lat jest sercem duchowym tego miasta. Założona została w 1983 roku i od tego czasu nieustannie gromadzi wiernych na mszy świętej. Kościół, usytuowany przy ulicy Wrocławskiej, stanowi ważny punkt na mapie sakralnej Legnicy.

Codziennie odprawiane są tutaj msze święte, zarówno dni powszednie jak i niedziele. Niedzielne liturgie przyciągają licznych parafian pragnących uczestniczyć we wspólnej modlitwie i żywo przeżywać Eucharystię. Księża tej parafii z oddaniem prowadzą wiernych przez tajemnice wiary Jezusa Chrystusa.

Kancelaria parafialna czynna jest codziennie, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z działalnością kościoła oraz intencji mszalnych. Parafia organizuje również różnorodne wydarzenia religijne i spotkania dla rodzin oraz dzieci, wzmacniając więzi lokalnej społeczności.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej poprzedza modlitwę przygotowującą do pełnego uczestnictwa w liturgii. W domu bożym Parafii Matki Bożej Częstochowskiej każdy znajdzie miejsce dla siebie – czy to podczas niedzielnej mszy, czy codziennej refleksji nad słowem Boga.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *